Naše tipy na osvětlení zahrady

S blížícím se jarem přinášíme několik doporučení na osvětlení vaší zahrady. Stále více lidí dbá na vybavení své zahrady a okolních prostor tím správným osvětlením, aby mohli ukázat všechny její okouzlující prvky nejen za denního světla.

Je nicméně vhodné vybírat i se zřetelem na praktičnost vámi preferovaného řešení, jeho ovládání a energetickou náročnost, dále i stupeň ochrany (odolnost proti vodě, dešti). Navíc slouží též i jako důležitý orientační a bezpečnostní prvek.

Vaše zahrada je pro vás i vaše návštěvy místem relaxace, je tím co vy i vaši hosté uvidí jako první, je jednou z významných investic do bydlení, tedy i její osvětlení je potřeba vybírat s rozmyslem a péčí.

Jak tedy vybrat ta správná venkovní světla?

Nejdříve je vhodné vzít v úvahu v jakém stylu byl navržen váš dům a podle toho si vybrat následně venkovní osvětlení. Je skvělé, když styl světel doplňuje vzhled domu. Nebo je možné zvolit vzhledově neutrální světla, která se budou hodit ke každému domu.

Doporučujeme též světla vybavená pohybovým nebo soumrakovým čidlem, protože vám usnadní ovládání a zvýší i bezpečnost. O výhodách osvětlení se zabudovanými senzory jsme vás informovali už v minulém článku, který si můžete přečíst zde.

Je důležité se ještě zamyslet nad tím, jak svoji zahradu a okolní prostory budete využívat, jestli jen jako okrasný prvek domu nebo i jako místo, kde budete pořádat přátelské shledání a oslavy.

Osvětlení se solárními panely

Venkovní osvětlení se zabudovanými solárními panely se stalo v poslední době velice oblíbené, díky jejich praktičnosti. Jelikož LED osvětlení spotřebují opravdu malé množství energie, tak v kombinaci se solárními panely vydrží svítit téměř celou noc.

Z naší nabídky doporučujeme světla od společnosti Philips – Dusk nebo Solar, které je vybaveno i senzorem pohybu.

Chytré – SMART osvětlení

Už v minulosti jsme mluvili o tom, že chytré osvětlení je budoucnost, jelikož svým mobilním telefonem budete moci ovládat veškeré osvětlení, uvnitř i venku. Vše bude na dosah ruky a nebude žádný problém si vše nastavit podle vašich přání. Pro tyto účely vám navrhujeme systém osvětlení Philips Hue. Vše důležité o tomto systému, tedy jeho variantě do exteriéru, je možné si přečíst zde.

Díky Philips Hue budete moci ozářit svoji zahradu bohatou variací barev, která vytvoří příjemnou ambientní atmosféru na každém večírku a slavnosti, kterou uspořádáte.

Text + foto: LEDsviti.cz, Philips

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů