Nepostradatelní pomocníci do zahrady – aku nůžky na trávu a elektrické nůžky na živý plot

Zahrada je pro mnoho lidí srdeční záležitostí a věnují ji maximum svého volného času. Pobyt, ale i práce na zahradě je nezaměnitelný způsob relaxace. Při práci na zahradě přijdete na jiné myšlenky, vyčistíte si hlavu, a navíc máte dostatek zdravého pohybu. Jenže pokud pečujete o velkou zahradu, potřebujete pomocníky, se kterými práci odvedete rychleji, snadněji a tolik se s nimi nenadřete. Řeč je v tomto případě o elektrických nůžkách nejen na živý plot, ale i na trávu.

Sekání trávy si dnes můžete usnadnit tak, že prakticky nemusíte vstát z křesla. Elektrické sekačky s dlouhým přívodním kabelem byly postupem času nahrazeny benzínovými sekačkami s pojezdem, poté se pro větší zahrady začaly nabízet zahradní traktory, a dnes jsou na mnoha zahradách standardem robotické sekačky na trávu, které samy posekají trávu a po dokončení práce samy zamíří do dokovací stanice, kde se nabijí pro další sekání.

Aku nůžky na trávu pro jemné zastřihávání zeleného porostu

Sekání trávy tak lze do jisté míry zautomatizovat. Jenže na zahradě se nachází místa, kam se s běžnou sekačkou nedostanete. Pro zastřihávání trávy v těžko dostupných místech můžete využít například strunovou sekačku, nebo zahradní aku nůžky na trávu. Strunová sekačka je velmi efektivní nástroj, který však není zcela vhodný pro sekání trávy v blízkosti okrasných rostlin a keřů. Stačí jeden špatný pohyb a strunová sekačka v mžiku zničí kdejakou rostlinu. Pro zastřihávání malých stísněných záhybů jsou vhodnější aku nůžky. Ty mají šířku řezu 100–200 mm, díky čemuž s nimi zastřihnete i ty nejmenší detaily. Napájeny jsou z lithiového nabíjecího akumulátoru, který zaručí provoz v délce 30–100 minut. Některé typy aku nůžek na trávu jsou doplněny o rukojeť a pojezdová kolečka, díky čemuž se s nůžkami nemusíte k zemi sklánět. Aku nůžky na trávu nabízí také vyměnitelné lišty, díky čemuž je lze využít i pro jemné zastřihávání keřů a živých plotů.

Elektrické nůžky na živý plot
Elektrické nůžky na živý plot

Elektrické nůžky na živý plot

I když lze aku nůžky na trávu používat i na zastřižení okrasných keřů, s živým plotem si nemusí poradit. Pakliže máte pozemek lemovaný okrasnou dřevinou, její zastřihávání vyžaduje větší kalibr. Aku nůžky mají nejen malý záběr, ale především nedostatečný výkon elektrického motoru.   Elektrické nůžky na živý plot mají výkon v rozmezí 400–800 W a délka čepele je 400–600 mm. Díky vyššímu výkonu si elektrické nůžky poradí i s dřevitými výhonky většího průměru a díky delší čepeli zastřihnete plot mnohem rychleji. Nůžky na živý plot by proto neměly chybět v žádné zahradě plné keřů a okrasných stromků.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů