Nezapomeňte na pojištění vybavení domácnosti

nacenění

Nikdo není schopen předpovědět, co se kdy stane a jak velké to může mít následky. Ve většině případů si potencionální riziko uvědomíte příliš pozdě a pak nezbývá již nic jiného, než litovat. Neštěstí vás bohužel může potkat kdekoli, tedy i doma. Proto je vhodné si pojistit nejen nemovitost samotnou, ale i vybavení domácnosti.

Je potřeba si uvědomit, že i když máte pojištěnou nemovitost, pojištění nemusí krýt všechna rizika spojená s jejím užíváním. Pojištění nemovitosti vás „chrání“ před požárem, pádem stromu a povodní, ale na vykradení bytu a poškození vybavení se již pojištění nevztahuje.

Komplexní pojištění domácnosti

Komplexní pojištění vybavení domácnosti pokrývá cennosti, starožitnosti, elektrické spotřebiče, sportovní vybavení, oblečení, dětské kočárky, osobní věci členů domácnosti, ale i domácí zvířata a cennosti, jako jsou platební karty, peníze, šperky a drahé kameny. Na všem zmíněném pojištění domácnosti pokrývá škody, ať už jsou způsobené živlem, nehodou nebo krádeží.

Vybavení domácnosti se pojišťuje na cenu nové srovnatelné věci. Pakliže vám tedy v bytě prasklé potrubí vytopí byt a zničí elektroniku, finanční náhrada pokryje náklady na pořízení nové, srovnatelné elektroniky.

Když se něco přihodí…

Pokud nastane situace, na kterou se vztahuje pojištění vybavení domácnosti, stačí zavolat Asistenční centrálu, která za vás vše potřebné zajistí. V případě technické havárie zajistí řemeslníka na opravu škody, uhradí nejen jeho práci, ale i dopravu, materiál a náhradní díly bez limitu plnění a bez frekvence jejich čerpání. „V suchu“ budete i v případě, že bude vaše domácnost dočasně neobyvatelná. Pojišťovna vám zajistí náhradní ubytování. A pokud chcete mít opravdu velkou jistotu, právě pro vás je určena rozšířená asistenční služba, která nabízí vyšší limity pro bezplatný asistenční zásah, širší okruh poskytovatelů služeb a právní asistenci, kdybyste se v souvislosti s pojistnou událostí dostali do maléru.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Jaká další doplňková připojištění můžete využít?

Kromě rozšířené asistenční služby můžete rovněž využít pozáruční servis spotřebičů. Po uplynutí záruční doby tak v případě poruchy spotřebiče nemusíte vytahovat peněženku z kapsy. Připojištění pokryje náklady spojené s dopravou a prací technika včetně náhradních dílů. Neopravitelná či nákladně opravitelná zařízení budou zlikvidována a vám bude vyplacena časová cena daného spotřebiče.

S IT asistencí již nikdy nebudete tápat při zabezpečování či nastavování počítače. Prostřednictvím telefonu či vzdáleného přístupu vám operátoři pomohou také s obnovou dat a počítače, který byl napaden počítačovým virem.

Připojistit se mohou také osoby, které přechodně užívají domácnost, a to kdekoli v Evropě. Vlastní vinou lze v domácnosti způsobit všelijaké škody, které se mohou projevit nejen v obývané, ale i v sousední domácnosti. V tom případě se bude hodit připojištění občanské odpovědnosti.

Jak bylo zmíněno výše, pojištění domácnosti se vztahuje i na sportovní vybavení. Cyklisté však mají možnost sjednat si cykloasistenci, jakožto doplňkové připojištění, které se vztahuje na odvoz kola do servisu a jeho opravu v případě nehody.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

S komplexním pojištěním vybavení domácnosti tak pokrýváte rizika, která se mohou běžně přihodit, a máte jistotu, že o vás bude v případě nouze postaráno. Sjednání pojištění domácnosti online je v dnešní době samozřejmostí, na stránkách poskytovatele služby je k dispozici také kalkulačka pojištění odpovědnosti, na které si lze předem spočítat orientační cenu pojištění.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů