Ochrana proti hmyzu v letních dnech

soutez

Spolu s horkými letními dny je třeba řešit i hmyz, který nám neustále vlétá otevřenými okny a dveřmi dovnitř. Řešení existuje spousta, proto pokud o tom uvažujete, vůbec neváhejte, klidný spánek bez otravných much a komárů za to určitě stojí.

Sítě proti hmyzu do oken

Snad nejzákladnější i nejúčinnější ochranou proti hmyzu jsou sítě, které se instalují do oken a dveří. Sítí je spousta druhů, pořídíte je od pár stovek korun. Sítě, které ale mají třeba hliníkový rám, se cenově vyšplhají až na tisíce, jelikož se většinou jedná o rámy na míru. Sítě proti hmyzu jsou buď samolepící, které se přichycují na suchý zip, nebo jsou magnetické, či se vsazují do oken pomocí kovových úchytů. Jde o ochranu mechanickou, která je při správném používání dost spolehlivá.

Sítě proti hmyzu jsou vyrobeny ze sklolaminátového vlákna, které je potaženo plastovou vrstvou. Dlouhá životnost je zaručena, někteří výrobci udávají životnost až 20 let. Díky složení je síť také pevná a odolná. Přes okenní sítě jde dobře vidět, výhledu z okna nijak nebrání. K dostání jsou sítě nejčastěji v bílé, černé, nebo hnědé barvě.

Magnetické sítě proti hmyzu se používají do dveří a lze jimi procházet – při průchodu se magnetky oddělí, a jakmile prostor opustíte, hned se zase přilepí k sobě, tudíž takovou ochranou projde bez problému i pes či kočka.

Sítě se vyrábějí samozřejmě i do střešních oken. Existují také sítě do oken rolovací, které nejsou napnuty v rámu přes celé okno, ale dají se srolovat jako rolety.

Účinnost lze zvýšit ještě použitím moskytiér přímo nad postel.

Odpuzovače hmyzu

Klasickou elektrickou vnitřní ochranou jsou odpuzovače hmyzu. Jde o malý přístroj, který se zapojí do zásuvky. Do něj se aplikuje náplň, která je buď suchá, nebo mokrá. Po zapojení pak přístroj uvolňuje látky, které pro člověka škodlivé nejsou, ale hmyz odpuzují. Ochrana vydrží až 45 dní.

Další možností je, pokud už hmyz do domu nalétal, použít mucholapku. Nabízí se mucholapka klasická, která se připíchne nebo zavěsí na strop či světlo, zkrátka tam, kde se mouchy koncentrují. Ty se postupně na tuto past nalepí a zahynou. Nejde ale o moc estetický pohled, proto byla vymyšlena speciální mucholapka, která chytá mouchy a hmyz poletující za oknem. Nainstaluje se do rohu okna a mouchy přitahuje podobně jako klasická mucholapka svou vůní, kterou vydává lepivý povrch, na který jakmile hmyz sedne, nemá úniku. Mouchy do této rohové mucholapky nasedají a nemusíte se tedy dívat na pásku visící z lustru, kde se zmítají přilepené mouchy.

Podobně fungují i venkovní mucholapky či lapače vos. Jde o nádobku s otvorem, uvnitř které se smíchá návnada, která hmyz přitahuje, s vodou, aby již nemohli vylézt zpět. Lze ji buď postavit, nebo zavěsit kamkoliv ven. Jejich použití je vhodné kdekoliv venku, třeba i ve stájích, kde je výskyt otravného hmyzu obvykle vyšší. Lapač vos je dokonce vybaven látkami, které odpuzují včely, jež jsou důležitými opylovači a není potřeba je eliminovat. Tyto lapače pořídíme za pár stovek korun.

Přenosné odpuzovače hmyzu na terasu či k bazénu

Další ochranou je přenosný odpuzovač hmyzu, který funguje na solárním principu. Jeho výhodou je to, že ho můžeme vzít s sebou, když jdete k bazénu, na koupaliště nebo stanovat. Díky solárnímu pohonu přístroj vysílá pro nás neslyšitelnou frekvenci (7 KHz), a tím účinně odpuzuje komáry a blechy. Působí až na vzdálenost do 30 m. Stejné funkce má i odpuzovač, který je určen do exteriéru, ale je vybaven baterií. Jediným rozdílem je tedy to, že musíme mít vždy po ruce nabitou baterii, jinak parametry má stejné.

Podobný typ odpuzovače lze použít i v interiéru. Jde o UV odpuzovač hmyzu, který je na baterie a je striktně určen pro vnitřní použití, protože není selektivní, tudíž by venku mohl zabíjet i užitečný hmyz. Díky UV světlu lze použít také jako přisvětlení do místnosti. Jeho dosah je také až 30 metrů, je účinný především proti mouchám a komárům.

dodavatel

Pokud je invaze otravného hmyzu opravdu silná, lze použít UV lapač hmyzu. Tento lapač láká hmyz na UV záření, které hmyz přiláká, následně je odsávačem nasán dovnitř, kde dojde ke kontaktu hmyzu buď s UV světlem, nebo speciální mřížkou která je pod proudem, po kterém hmyz zahyne. Jeho použití je vnitřní.

Nezávazná poptávka - výroba a montáž oken


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Okna
ks
Materiál rámu okna:
Typ zasklení okna:
Poptávám:

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů