Online kalkulačky jsou super pomocník – spočítejte si třeba výši příspěvku na bydlení

soutez

Každý z nás určitě zná online kalkulačky. Tento zdánlivě jednoduchý nástroj dokáže ušetřit každoročně tisíce korun z rodinného rozpočtu. A stačí jen málo, v podstatě musíte obětovat pouze pár minut svého času. Že je to nějaká utopie? Ale vůbec ne! Levnější bydlení i půjčky, efektivnější spoření, optimalizace daní, o poznání ekonomičtější hypotéka než ta, kterou jste zrovna měli vyhlédnutou. A samozřejmě je toho ještě více.

Příspěvek na bydlení je hodně důležitý

Jak spočítat výši příspěvku na bydlení
Jak spočítat výši příspěvku na bydlení on-line

Výpočet příspěvků na bydlení? I s tím samozřejmě pomůže online kalkulačka, a to během pouhých pár okamžiků, stačí zapnout internetový prohlížeč a vyhledat příslušnou adresu. Snadný formulář, který vyplníte prakticky ihned. Kraj, kde žijete, kolik lidí je v domácnosti, zdali je byt družstevní či v osobním vlastnictví. Topíte ústředním topením nebo využíváte pevná paliva? Zbývá pak jen uvést, kolik činí celkové náklady na bydlení a jaký je čistý měsíční příjem všech členů rodiny. A během krátké chvíle pak uvidíte, jakou částku byste mohli od úřadů starajících se o sociální politiku vlastně získat.

Hypotéku se vyplatí dvakrát rozmyslet

Chcete si sjednat hypotéku? V takovém případě si musíte všechny její náležitosti několikrát promyslet. To, kolik přeplatíte u hypotéky, je totiž důležité propočítat předem, tento úvěr totiž nesplatíte za rok. Orientační cifry můžete mít během pár vteřin, stačí si jen najít příslušnou internetovou stránku.

Do jednotlivých políček zadáte pouze:

  • Předpokládanou měsíční splátku.
  • Roční úrokovou sazbu.
  • Celkovou dobu splatnosti.

Okamžitě budete vědět, kolik celkově u hypotéky přeplatíte, což je při rozhodování klíčovým faktorem. O nějaké bonusy a drobnosti navíc nejde, důležitá je tu jen a pouze úroková sazba plus případné poplatky. I jedna jediná desetina procenta je v případě úrokové sazby hodně důležitá, protože meziročně jde o stovky až tisíce korun. Vyplatí se proto kalkulovat a promýšlet, pokud možno i několik dní. Nic totiž není radno uspěchat, zvláště tehdy, když je nabídka hypoték na trhu přímo obrovská.

Prokalkulujte úrokovou sazbu, poplatky, ale i dobu splatnosti. Důležité je také rozmyslet si fixaci úrokové sazby, na jak dlouho by měla být? Věříte, že se podmínky na trhu do budoucna ještě zlepší nebo bude příhodnější si vše pojistit na pár let dopředu? Hypoteční úvěr totiž určitě není jen tak, chce to důkladný kalkul.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

 

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů