Plánování bazénu v zimě – stavba na jaře – koupání v létě

Koupací sezóna skončila před pár týdny a ten, kdo si ji nemohl letos vychutnat u sebe na zahradě v soukromém bazénu, by neměl otálet a začít plánovat stavbu. Právě nyní je nejvyšší čas na projektování stavebních prací a objednání zahradního bazénu.

Pokud chcete rodině nadělit zahradní bazén jako dárek pod stromeček, zároveň stihnout bazén postavit do léta a vychutnat si koupání, je potřeba začít s přípravou. Stavba bazénu je doprovázena technologickými přestávkami během stavebních prací a nutností vyřídit různá povolení, na která mají úřady většinou 30 denní lhůtu pro vyřízení. Hodně času také zabere samotné rozhodování při výběru bazénu a jeho umístění na zahradě.

Kam bazén umístit?

U nadzemního bazénu je kdykoli možné změnit jeho umístění, ovšem zapuštěné bazény jsou fixně zabudované a nelze je přemístit. Z tohoto důvodu je třeba zvolit vhodné umístění i s ohledem na možné využití v budoucnosti.
Bazén by měl být umístěn na nejslunnějším místě zahrady, měl by být dobře přístupný a kolem dokola bazénu by mělo být dostatek místa pro plnohodnotné využití a bezproblémovou údržbu bazénu. Zejména je důležité vhodně situovat bazén vůči vzrostlým stromům a sousedním budovám. U bazénu by měla být správně rozvržena relaxační a odpočinková místa a celkově by měl být bazén situovaný tak, aby do zahrady esteticky zapadnul.

Zvolený materiál bazénu ovlivní jeho životnost

Bazény do země vydrží, při správném provedení a řádné údržbě, několik desítek let. Vysoké odolnosti je dosaženo zejména použitím vhodných materiálů, které musí celoročně snášet klimatické změny a výkyvy počasí. Za největší „nepřátele“ jsou považovány UV záření a mráz. Jedním z bazénových materiálů, který odolává vnějším činitelům, je ALBISTONE® vyvinutý technology firmy Albixon, a.s. Jedná se o mrazuvzdorný, UV odolný materiál s vysokou odolností proti proražení. Navíc je zdravotně nezávadný a ekologický díky 100% recyklovatelnosti. Více informací o materiálu naleznete na webu výrobce bazénů.

Příslušenství bazénu, aneb bez čeho se neobejdete

Aby voda v bazénu vydržela co nejdéle čistá, je třeba bazén vybavit technologickým příslušenstvím. Základní výbavu představují bazénová čerpadla a bazénová filtrace, které zajišťují čištění vody od jemnozrnných nečistot. Za nadstandardní výbavu pak může zákazník zvolit slanou úpravu vody, protiproud, UV lampu pro likvidaci mikroorganismů a ohřev vody. Veškeré technologické příslušenství je instalováno do samostatné technologické podzemní šachty.
Zcela jistě je také vhodné zakoupit zastřešení bazénu. Nejenže vodní hladina nebude plná listí a jehličí, ale v letních dnech se díky skleníkovému efektu rychleji ohřeje voda v bazénu. Zastřešení bazénu společně s technologickou šachtou a příslušenstvím je nabízeno v QUATTRO setu – kompletním systémovém řešení od jednoho dodavatele.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů