Plechová střešní krytina jako čím dál častější volba při stavbě domů

Plechová střešní krytina si získává každým rokem čím dál tím více zakázníků. V kraji páleným taškám zaslíbeném se může jednat o hodně nezvyklý jev. Pro plechovou střešní krytinu však hovoří celá řada výhod, které u jiných střešních krytin nenajdete. Samozřejmě se připravte i na pár nevýhod, ale jejich význam je alespoň z našeho pohledu velmi zanedbatelný. Pojďme se tedy podívat na hlavní výhody plechové střešní krytiny oproti ještě stále tradičním páleným taškám.

Hlavní výhody plechové střešní krytiny oproti páleným taškám

Dostupná cena na pořízení

Tuto výhodu bychom označili jako hlavní důvod, proč si plechovou střešní krytinu zákazníci vybírají. Šancí zlevnit si středně velký rodinný dům i o 15 až 20% bez výrazného dopadu na pohodlí nebo vzhled domu příliš není. Výhodou plechové střešní krytiny je tedy hlavně pořizovací cena, kdy rozdíl pořizovací ceny střechy z plechové střešní krytiny vs. Střechy z pálených tašek může být i 80% a to už je opravdu velký rozdíl, který v hypotéce může dělat rozdíl i 20 až 30% ve výši splátky nebo delší době ke splacení.

Jak si zlevníte cenu střechy nejen za materiál střešní krytiny?

Nižší cenou za jeden metr čtvereční to však nekončí. Výhodou plechových střešních krytin je i jejich lehká konstrukce, která příliš nezatěžuje celkový dřevěný krov. Díky tomu nemusíte pořizovat drahý krov z dřevěných trámů, ale v případě bungalovu vám postačí vazníkový krov, který je výrazně jednodušší na výrobu i potřebný materiál.

Řemeslníci? Další způsob, jak si zlevnit pořizovací cenu střechy

Plechová střešní krytina je do velké míry snadná na pokládku. Zpravidla pokládka nezabere tolik času jako pokládka střešní krytiny z pálených střešních tašek. Díky menšímu množství potřebného času pro její pokládku je tak jejích reálná cena za realizaci opět o něco levnější.

Vhodná krytina pro rovné střechy

V případě rovných střech hledá plechová střešní krytina špatně svoji konkurenci. Pálené střešní tašky totiž můžete pokládat pouze do sklonu 20 stupňů. Pro rovné střechy tak neexistuje tolik vhodných střešních krytin. Vybírat můžete buďto z bitumenových střešních krytin nebo právě těch plechových.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Stavba střechy - IN
Jedná se o:

Podrobné informace k poptávce

Typ střešní krytiny
Co vše si přejete realizovat?

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Jasné nevýhody plechových střešních krytin

Každý mince má samozřejmě dvě strany. Pojďme se tedy podívat na nevýhody plechových střešních krytin, kvůli kterým pořád řada zákazníků volí raději osvědčené tradiční pálené střešní tašky.

Kalkulace ceny střechy_02

Raději se neporovnávejte se sousedem

Plechová střešní krytina prostě nevypadá jako tradiční střecha domečku z pohádky. Zapadá mnohem více do městské zástavby, než do té na předměstí nebo na české vesnici. Pokud se navíc rádi porovnáváte, zpravidla střecha z pálených střešních tašek vašeho souseda bude vždy vypadat o něco líp a o něco více přirozeněji.

Nejlevnější plechová střešní krytina?

Máte nejlevnější plechovou střešní krytinu? Pak vás sousedi nebudou milovat. A ne, není to z důvodu, že by vám tu střechu záviděli. Plechová střešní krytina má totiž druhou velkou nevýhodu. Zpravidla při každé dešti uslyšíte, jak kapky vody dopadají na střešní krytinu. Někdo to má rád a považuje to za uklidňující zvuk, někoho jiného to naopak ruší. A při představě, že u nás umí pršet i několik dnů v kuse…

Tip: Chystáte se na novou střechu? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Jaké jsou u nás nejprodávanější značky plechových střešních krytin?

Pokud vás ani jedna z hlavních nevýhod neodradila, můžete si vybrat z několika ověřených výrobců. Mezi ty nejprodávanější pak patří značky RUKKI a SATJAM.

Plechové střešní krytiny od značky RUKKI

Značka RUKKI je švédským výrobcem plechové střešní krytiny. Její obliba tkví v jejích vysoké odolnosti i povrchové úpravě. Ve švédských mrazech spolehlivě otestovaná plechová střešní krytina vydrží nároční klimatické podmínky a díky chemicko-povrchové úpravě ani po několika letech na ní nenajdete mech nebo dokonce rez.

Plechová střešní krytina SATJAM

Mezi kvalitní plechové střešní krytiny patří současně ještě značka SATJAM. Plechové střešní krytina SATJAM jsou vhodnou volbou. Několikrát za sebou dokonce vyhrály prestižní ocenění kvality CZECH MADE.  V jejich sortimentu najdete imitaci střešních tašek i tradiční jednolité povrchy vhodné především na moderní novostavby. Vždy vše s ohledem na celkový koncept budovy.

poptavka
poptavka

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Stavba střechy
Jedná se o:
Typ střešní krytiny
Co vše si přejete realizovat?

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů