Pořiďte si domů oblíbené okrasné kameny

Mnoho lidí v dnešní době rekonstruuje zahradu a snaží se z ní vytvořit místo příjemného a klidného odpočinku. Kvalitní trávník sice dokáže vytvořit tu pravou atmosféru, avšak celou scénu dokáží doladit pouze okrasné kameny. Ty lze využít jako kamenný obklad, tak i dekorativní kameny, které decentně oživí relaxační prostor.

Dají se využít v exteriéru?

Výhodou různých druhů okrasných kamenů je jejich široká škála použití. Dají se použít prakticky na cokoliv a hlavně kdekoliv. Například okrasné valouny z různých druhů kamene dosahují velikosti až 40 centimetrů v průměru, čímž se stanou vhodným doplňkem ve vaší zahradě. Pokud je navíc umístíte na kačírek, tak vyniknou v celé své kráse. Kačírkem pak můžete obsypat také stromky, okolí bazénu, ale také náhrobních kamenů. Vybrat si samozřejmě můžete z různých druhů materiálů a barev. Mezi okrasné zahradní kameny se však nezařazují pouze okrasné valouny, ale i obelisky, kamenné drtě, obklady, sokly, solitéry a jiné výrobky z kamene.

Okrasný zahradní kámen Aris
Okrasný zahradní kámen Aris

Chcete být originální?

Když se podíváte na rozložení mnohých zahrad, vypadají všechny zhruba stejně. Proto přichází návrháři a výrobci zahradních kamenů se speciálními solitérními kameny, které váš pozemek jednoznačně oživí. Solitérní kameny bývají nazývané monolity, jelikož jsou tvořeny pouze jedním kusem kamene. V nabídce je široké množství solitérních kamenů, takže si jistě vybere ten, který bude perfektně pasovat právě do vaší zahrady. Ideální je umístění na vyvýšenou terasu, na níž povedou kamenné schody, aby byl tento nádherný kus architektury všem na očích.

Zkuste použít skleněné kameny

Použitím skleněných kamenů se dostáváte do naprosto jiné dimenze originality. Použít se dají jak v interiérech, tak i v exteriérech, kde budou budit značný obdiv. Dále se hodí například do dekoračních nádob v domě, ve kterých je navíc můžete barevně kombinovat. Jestliže však dáváte přednost klasickému kameni, doporučujeme vám vytvořit kamenné obklady, které vypadají opravdu dobře.

V oblasti okrasných kamenů se opravdu meze nekladou. Existuje tolik druhů a barev kamenů, že je lze prakticky neomezeně kombinovat právě podle vašich představ.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů