Posuvné dveře se hodí především do stísněných prostorů

Bydlíte v malém bytě, kde je příliš málo prostoru, nebo máte na chodbě mnoho dveří, které se kříží, a chodba tak není vůbec průchozí? Zkuste popřemýšlet nad posuvnými dveřmi, které vám spoustu místa ušetří.

Nejenže posuvné dveře nevyžadují prakticky žádný prostor pro otevření, ale výhodou je také to, že otevřené dveře nezmenšují průchozí šířku komunikačních prostorů. Jejich ovládání je velmi jednoduché a díky propracovanému pojezdovému systému je posouvání dveří tiché. Dveře jsou navíc doplněny o plynové dorazy či podobná vylepšení, která plynule zbrzdí dojezd křídla při otevření a zavření dveřního křídla.

Posuvné dveře se otevírají posouváním dveřního křídla buď po povrchu stěny, nebo se křídlo zasouvá do stavebního pouzdra, které je zabudované uvnitř stěny.

Posuvné dveře, které se posouvají po povrchu stěny, vyžadují tak pouze lehké montážní práce. Na místo původních křídlových dveří, které se demontují, se osadí dveřní rám a na stěnu se ukotví kolejnička, po které se dveře pohybují. Z toho plyne nutnost volné plochy na stěně, po které se budou dveře posouvat.

Posuvné dveře zajíždějící do stavebního pouzdra vyžadují hrubé stavební práce.  Ve stěně je nutné zhotovit dostatečně velký otvor, do kterého se vleze celé dveřní křídlo. Takové práce budou zahrnovat bourací, zednické či sádrokartonářské práce. Proto je vhodné o rekonstrukci dveří uvažovat již při plánování změn a počítat s vybudováním stavebního pouzdra v plánech přestavby.

Konstrukční provedení posuvných dveří

Posuvné dveře ERKADO jsou vyráběny ze stejných materiálů a ve stejných velikostech, jako je tomu u klasických dveří. Dveře jsou dostupné ve standardních velikostech, tedy v šířce 60, 70, 80, 90 a 100 cm a výšce 197 cm. Kompletní nabídku dveří ERKADO naleznete na adrese https://dvere-erkado.cz.

Dveře je možné vybrat s pravým či levým otevíráním. Způsob otevírání klasických dveří se volí vzhledem k vnitřní dispozici a poloze umístění dveří. Dveře by měly být orientovány tak, aby při otevření dveří byl rozhled do větší části pokoje a dveřní křídlo nepřekáželo ve výhledu. Typ otevírání posuvných dveří se volí především vzhledem k technickým a dispozičním možnostem daného případu. Ne vždy je totiž možné ve stěně vybudovat pouzdro či na stěnu namontovat pojezdový systém.

Rámy dveří jsou nejčastěji vyráběny z MDF desek, příp. z masivu, a výplň je provedena voštinou, nebo lehčenou dřevovláknitou izolační deskou. Mnohé dveře jsou pochopitelně i s výplní z tvrzeného skla, která dobře poslouží pro prosvětlení prostorů bez přístupu denního světla skrze okno.

V případě širších stavebních otvorů mohou být dveře i dvoukřídlé. Křídla se mohou zasouvat do protilehlých stavebních pouzder, a to synchronně, tedy v případě pohybu jednoho křídla se bude současně pohybovat i druhé křídlo. Dvoukřídlé dveře lze zavírat i jedním směrem do jednoho stavebního pouzdra, které musí mít větší šířku.

Možnou variantou je také ponechání jedné části dveří fixní, přičemž se po této fixní části mohou dveře posouvat. Rekonstrukce dveří tak nevyžaduje hrubé stavební práce.

Povrch dveří ERKADO je zhotoven v několika různých dekorech a barvách. Povrch je v převážné většině případů proveden z lamina (CPL), dýhy, nebo je povrch dveří lakovaný. Lamino je oblíbené pro jeho snadnou údržbu, vysokou odolnost proti poškrábání povrchu dveří a příznivou pořizovací cenou. Více informací ohledně posuvných dveří naleznete na adrese https://dvere-erkado.cz/posuvne-dvere/.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů