Při rekonstrukcích jsou základem stavebních úprav příčky

soutez

Pro dobře provedené a současným nárokem odpovídající rekonstrukce jsou ideálním stavebním materiálem pórobetonové tvárnice, příčkovky a další stavební prvky Ytong, vápenopískové příčkovky Silka a minerální tepelněizolační desky Multipor. Při rekonstrukcích menšího rozsahu budou vždy v centru pozornosti každého stavebníka příčky z Ytongu a Silky.

Příčky z Ytongu a Silky zvládnete snadno a rychle

Stavba domu - Ytong

Příčkovky Ytong mají výborné tepelně izolační vlastnosti a při práci s nimi oceníte i skutečnost, že jsou homogenní a že si ve všech směrech zachovávají stejné technické vlastnosti. Jednoduché a rychlé zdění je s nimi samozřejmostí, vynikají i nízkou hmotností a vysokou přesností příček. Spolehnout se můžete také na široký výběr nenosných a plochých překladů, malt, omítek, stěrek a nářadí. Snadno se do nich dělají otvory, drážky pro instalační rozvody a niky. Příčka z pórobetonu Ytong vytváří v domě optimální klima a chrání zdraví jeho obyvatel. Díky možnosti využít každý kousek materiálu budete mít na stavbě minimum odpadu. S oblými tvary obloukových příčkovek Ytong se snadno realizují i ​​oblé tvary stěn. Prefabrikované zakřivení minimalizuje potřebu pracného opracování a broušení, hladký povrch vám po vyzdění usnadní finální úpravy.

Stěny a příčky z Ytongu jsou ideálním podkladem pro instalační rozvody a povrchové úpravy

Jednoduchá instalace drážek na vodu a elektřinu pomocí drážkovače vám ušetří spoustu času. Před samotným drážkováním si na zeď vyznačíme budoucí polohu drážek a instalačních krabic. Drážkovač táhneme podle pevného pravítka, čímž dosáhneme rovných drážek v požadovaném směru. Okraje drážky jsou ostré a čisté. Vícenásobným tažením drážkovače vytvoříme drážku požadované šířky a hloubky. Prohloubení drážky můžeme vytvořit už volně od ruky. V Ytong příčce tloušťky 75 a 100 mm doporučujeme vytvářet drážku pouze pro vedení el. kabelů, v příčce tl. 125 mm i pro vedení vody, a v příčce tl. 150 mm i pro vedení odpadu a pod. Větší oslabení příček a nosných stěn je nutno konzultovat s projektantem či statikem. Vytvořit otvor s kruhovým průřezem pro krabice rozdělovačů, zásuvek a vypínačů pod omítku je také poměrně jednoduchou záležitostí. Výklenek pro vedení svislých rozvodů v tloušťce stěny vytvoříte snadno a rychle pomocí ruční nebo elektrické pily.

Drážkování do příčkovky pro vedení kabelu