Při větších rekonstrukcích využijte přednosti pórobetonových tvárnic, schodů a masivních střech Ytong

Pokud vás čeká kompletní přestavba či rozsáhlejší rekonstrukce, při níž budete stavět obvodové zdivo, nabízí se jako řešení například tepelněizolační tvárnice Ytong Lambda YQ. Má dosud nejlepší vlastnosti z celého sortimentu Ytong – vyniká zvýšenou pevností a zlepšenými tepelněizolačními vlastnostmi.

K dosažení optimálního výsledku můžete použít i systémové doplňky, jako je například vnější tepelněizolační omítka, vnitřní tepelněizolační omítka a hlazená vnitřní stěrka

S nimi můžete i jako domácí mistr postavit celou stěnu, kde jsou v maximální míře eliminována rizika tepelných mostů, je zaručena dlouhá životnost a bezvadné fungování i při teplotních výkyvech. Velkým pomocníkem při větší rekonstrukci jsou pórobetonové schody Ytong, parametry vámi rekonstruovaného objektu může výrazně vylepšit i masivní střecha Ytong Komfort.

Pórobetonové tvárnice

S pórobetonovými tvárnicemi Ytong Lambda YQ získáte energeticky úsporné bydlení i bez dodatečného zateplení

Čas a náklady na vyzdění jednovrstvé konstrukce jsou ve srovnání se zateplenou stěnou nižší. Stavba také dobře dýchá a nedochází v ní ke kondenzaci vodních par. Vynikající izolační vlastnosti jsou udržovány po celou dobu životnosti budovy, takže si můžete užívat minimální náklady na energii.

V nabídce tvárnic Ytong Lambda YQ najdete tvárnice s šířkou zdiva 375, 450 a 500 mm, poslední novinkou v sortimentu společnosti Xella je inovovaná pórobetonová tvárnice YTONG Lambda YQ 500 mm PDK (pero + drážka + kapsa), se kterou můžete dosáhnout nejlepších parametrů obvodového zdiva v jedné vrstvě: při tloušťce zdiva 500 mm nabízí tvárnice návrhový součinitel prostupu tepla Uu = 0,15 W/(m2.K). Inovovaná tvárnice nabízí ve srovnání s hladkou tvárnicí nižší spotřebu malty. Nižší je i pracnost při zdění: na metr čtvereční stačí menší počet tvárnic.

Schodiště Ytong

Univerzální, variabilní a rychle sloužící je schodiště Ytong

Velkou předností pórobetonového schodiště Ytong je vysoká přesnost a možnost postavit jej a užívat ve velmi krátké době. Výrobce vám také zdarma dodá první návrh schodiště. Jednotlivé díly jsou při dodávce již nařezány na míru, takže odpadají úpravy a schodiště můžete rychle a snadno sestavit. Samozřejmostí je neomezené spektrum povrchových úprav a podlahových krytin. Hlavu si nemusíte dělat ani s tím, jestli se vám podaří trefit se do vašich prostorových dispozic – variabilita tvarů je opravdu vysoká. Uspoříte s ním i náklady, protože výstavba schodiště vám nezablokuje řemesla a lidi a rekonstrukční práce budou moci bez problémů pokračovat. Montáž schodiště je velmi jednoduchá, nevyžaduje žádné tesařské ani jiné pomocné konstrukce a speciální nářadí. Běžné schodiště v rodinném domě smontují dva zedníci za jednu pracovní směnu. Uložené schodišťové stupně jsou již následující den po montáži plně zatížitelné. Jejich povrch je dokonale rovný a tvoří ideální podklad pro pokládku libovolné krytiny. Díky použitému materiálu stupně s vysokou pevností nejsou jednotlivé stupně náchylné k poškození.

Šikmá střecha Ytong

Nová střecha Ytong Komfort je cestou k zásadní kvalitativní proměně stávajícího bydlení

Moderní cestou, jak při rekonstrukci domu řešit tepelný komfort, dlouhou životnost a nízkou energetickou náročnost rekonstruovaného domu, jsou masivní pórobetonové střechy Ytong Komfort se stropními vložkami Ytong. Poskytují excelentní ochranu před přehříváním interiéru a díky vysoké vzduchotěsnosti konstrukce střechy jsou ideálním řešením pro komfortní a současně energeticky úsporné bydlení.

Při větších rekonstrukcích využijte podporu ze strany společnosti Xella

Xella vám poskytne odborné technické poradenství, případně doporučí certifikované stavební firmy. Zkušenosti jejích odborných mistrů a technologických poradců jsou samozřejmostí. Přesně vám také spočítá, kolik materiálu budete potřebovat, zboží dopraví, její Ytong mistři vám pomohou s náročnými detaily. Součástí nabídky je také zapůjčení profesionálního nářadí.