Proč je důležité pojištění domu již ve fázi výstavby?

soutez

Zatímco některé pojistné produkty se jeví jako naprosto zbytečné, o významu jiných nelze pochybovat. K těm důležitým bezesporu patří pojištění nemovitosti. Ale méně často se hovoří o důvodech, proč si nechat pojistit dům ještě v rozestavěném stavu. Pokud jste se do budování vysněného bydlení pustili, případně se na to v dohledné době chystáte, nepřestávejte číst.

Proč si sjednat pojištění majetku na rozestavěnou nemovitost? Hlavním důvodem je fakt, že je mnohem náchylnější k pojistným událostem než zkolaudovaná stavba. Pojišťovny jsou si toho vědomy a nabízí klientům různé balíčky, v rámci kterých lze objekt ochránit před živly, zloději i škodami způsobenými technikou.

Pojištění nemovitosti

Stavba domu je vždy poněkud stresujícím obdobím, a to i v případě, že se o realizaci stará renomovaná firma. Protože jeden nikdy neví, co se může stát… a neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a jejich domácnostech (včetně těch rozestavěných). Díky vhodně zvolenému pojištění majetku však získáte jistotu, že v případě škodní události dostanete od pojišťovny kompenzaci v odpovídající výši. Protože jedině správně pojištěná nemovitost je dostatečně chráněna.

Pojištění stavby vybírejte obezřetně

Na co byste si měli dát v souvislosti s pojištěním stavby největší pozor? Důkladně si pročtěte smluvní podmínky a ujistěte se, že se krytí vztahuje na vše, co se stavbou či rekonstrukcí souvisí. Tedy i na stavební materiály a techniku.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Zpozorněte také u výše pojistky. Ta by se měla blížit očekávané budoucí hodnotě nemovitosti po kolaudaci. Vyhnete se tím nepříjemnému zjištění, že váš majetek sice pojištěn je, ale nikoliv na odpovídající částku – buďto si za pojištění zbytečně připlatíte, nebo dojde k tzv. podpojištění – stavu, kdy vám pojišťovna neuhradí náhradu škody v plné výši.

Pojištění nemovitosti on-line

Vyhněte se podpojištění

Chcete-li se riziku nesprávného odhadu výše pojistného vyhnout, můžete si pojistit nemovitost online u ERGO pojišťovny. Její pojištění s názvem Bezpečný domov PLUS je nastaveno tak, aby výpočet probíhal na základě obytné plochy a nikoliv hodnoty majetku.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů