Proč si sjednat pojištění nemovitosti?

V průběhu roku se ve zprávách mluví o silných bouřkách, které mají za následek požáry, o krupobití rozbíjejícím střešní okna a tašky, o vichřici shazující střechy a o povodních zaplavující sklepy i přízemí rodinných domů. Zkrátka neštěstí je skoro na každém rohu. A když už vás takové neštěstí potká, je rozhodně dobré být řádně pojištěn. Pojištění nemovitosti vás před katastrofou sice neuchrání, ale následky nebudou tolik bolet.

Velkou výhodou pojištění vašeho domu je, že se nevztahuje jen na dům samotný, ale i na jeho příslušenství. Pokryté jsou tak i škody na bazénu, zahradním domku, skleníku, pergole, zahradním nábytku, terénních úpravách a solárních panelech na střeše domu. Nemovitost je pojištěna na cenu, za kterou ji lze pořídit jako novou a navíc je náhrada za škodu poskytována bez spoluúčasti klienta. Pokud vám tedy například krupobití kompletně zničí skleník, finanční náhrada pokryje náklady spojené s jeho rekonstrukcí, resp. výměnou. Nutno podotknout, že pojištění nekryje pouze škodu způsobenou živly, ale i nehodou či krádeží.

Pojištění stavby

Z tohoto důvodu se pojištění nemovitosti hodí i na pojištění rozestavěného bytu či rozestavěného domu. Pojištění totiž pokrývá nejen samotnou stavbu a pozemek, ale i stavební materiál a příslušenství na staveništi. Vzhledem k tomu, že je na neoplocené stavbě volně položený a nijak nezabezpečený materiál za desítky tisíc korun, pojištění je v tomto případě téměř nutností.

Asistenční služba

Když se stane jakákoli havárie či jiná pojistná událost, stačí zavolat na asistenční službu, která zajistí řemeslníky na sjednání opravy a údržby. Pojišťovna hradí dopravu, práci řemeslníka, materiál a náhradní díly. Na holičkách vás nenechá ani v případě, kdy je váš dům či byt dočasně neobyvatelný následkem pojistné události (například po povodních, po požáru apod.). Asistenční služba vám zajistí a uhradí náhradní ubytování. Služby domovní asistence jsou v rámci pojištění zdarma.

Pokud nechcete nechávat věci náhodě a raději byste měly vyšší limity pro bezplatný asistenční zásah, širší okruh poskytovatelů služeb a v nejhorším případě i právní asistenci, nabízí se jedno z doplňkových připojištění – rozšířené asistenční služby.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Pozáruční servis spotřebičů

Připojistit si můžete také spotřebiče v domácnosti. Bezplatný servis a opravu máte garantovaný standardně v dvouleté záruční době, s připojištěním pozáručního servisu spotřebičů však za vás náklady spojené s dopravou technika, jeho prací a náhradními díly po uplynutí záruční doby hradí pojišťovna. Pakliže bude oprava neekonomická či nemožná, bude vám uhrazena časová cena spotřebiče.

Doplňkové připojištění občanské odpovědnosti

Může se také přihodit, že v rámci jednoho neštěstí dojde ke dvěma pojistným událostem. Živelná pohroma způsobí škodu na vaší nemovitosti a následkem toho dojde i k poškození sousední nemovitosti, v horším případě k ublížení na zdraví. Pro tyto případy existuje doplňkové připojištění občanské odpovědnosti, které pokryje škodu na hmotné movité i nemovité věci, škodu nebo nemajetkovou újmu způsobenou ublížením na zdraví a náklady právního zastoupení.

S pojištěním vašeho domu pokrýváte rizika, která se mohou běžně přihodit, a máte jistotu, že o vás bude v případě nouze postaráno. Sjednání pojištění nemovitosti online je v dnešní době samozřejmostí, na stránkách poskytovatele služby je k dispozici také kalkulačka pojištění nemovitosti, na které si lze předem spočítat orientační cenu pojištění.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů