Pronájem bytů Plzeň

Hledáte nové bydlení? Chcete se osamostatnit? Chcete do lepšího? Sháníte studentský byt? Víme, jak vybrat ten správný byt pro vás.

Každý má od bytu jiná očekávání. Někdo hledá místo k přespání za tu nejvýhodnější cenu, jiný chce naopak reprezentativní prostor, který bude zahalen do luxusu, vybaven nejmodernějšími technologiemi a designovým nábytkem. A další zase poptává finančně úměrný byt, ve kterém ale nebude muset dělat kompromisy. Někdo se rozhoduje na základě lokality, pro jiného je nejdůležitější počet místností, další zase hledá podle metrů čtverečných. Do jaké kategorie byste se zařadili vy?

Najít odpovídající byt je výzva

Ať již od bytu očekáváte cokoliv, měl by vždy odpovídat vašim požadavkům a potřebám, i když aktuální situace na trhu nám množstvím bytů nehraje zrovna do karet. Bytů do nájmu je totiž aktuálně zoufale málo. Je na místě být obezřetní a nenechat se zlákat rychlou levnou nabídkou na bydlení a ještě navíc „na dobré slovo“. Zajímá-li vás pronájem bytů v Plzni, doporučujeme obrátit se na odborníka, který má v pronájmu nemovitostí v Plzni mnohaleté zkušenosti.

Realitní kancelář – ano či ne?

Poptávka po pronájmu nemovitostí je v Plzni v současné době ohromná. Pronájem shání velké množství lidí a úspěch zaznamenávají i pronajímatelé, kteří nabízí svou nemovitost přímo bez zprostředkujícího subjektu, tedy realitní kanceláře. Hledat bydlení na vlastní pěst však může být zrádné. Počáteční nadšení z úspory provize, kterou za své služby realitní kancelář získá, může brzy vystřídat oboustranný šok z nedodržení dohody s pronajímatelem či nájemcem. Chcete-li mít jistotu, můžete si nechat veškeré dokumenty zkontrolovat od právníka. Ovšem také za úplatu a tak peníze neušetříte.

Proč se tedy obracet na realitní kancelář? Pokud byt pronajímáte, máte jistotu, že realitní kancelář zajistí veškeré služby za vás: vyřídí potřebné papírování, oběhá prohlídky, nastavíodpovídající cenu, zajistí vhodné nafocení nemovitosti a následné zveřejnění nabídky, v nájemní smlouvě pohlídá důležité body pro bezproblémové fungování nájmu a vy si pak jen přijdete pro peníze. Pokud pronájem hledáte, máte jistotu, že nenaletíte podvodníkovi. Nemusíte mít strach, že vás někdo připraví o vaši kauci (nově nazývanou peněžitá jistota), protože právní servis a konzultace nájemní smlouvy jsou běžnou součástí realizace nájmu, aniž byste si museli platit právníka sami. Makléř vás také provede celým procesem, vše vysvětlí a pohlídá jednotlivé kroky, abyste nezapomněli na žádný důležitý dokument.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Prodej, nebo pronájem?

Přemýšlíte, zda byt koupit, nebo si ho pronajmout? Výhody mají obě varianty. Důležitá je vaše finanční situace a také doba, kterou plánuje v bytě setrvat. Pokud jste se přestěhovali za prací do jiného města, ale předpokládanou dobu, kterou zde chcete strávit, odhadujete na pár měsíců, maximálně let, vhodnější variantou pro vás bude pravděpodobně pronájem bytu. Ten byste měli volit i v případě, že nemáte potřebné finance na zakoupení nemovitosti a nejste pro banku dostatečně bonitní na to, aby vám schválila poskytnutí hypotéky. Pokud ovšem v bytě plánujete strávit mnoho let a finance pro vás nejsou překážkou, bude pro vás výhodnější byt zakoupit.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů