Rolety a žaluzie – praktické i elegantní | stavimbydlim.cz
leaderboard

Rolety a žaluzie – praktické i elegantní

Fotovoltaika - úspory
Fotovoltaika - úspory

Vhodné zastínění je v každé domácnosti velmi důležité. Hodí se jak v létě, kdy místnosti chrání před přehříváním, tak v zimě před zbytečným únikem tepla. A samozřejmě každý den před zvědavými sousedy, nebo třeba nevyžádanými paprsky slunce příliš brzo ráno, kdy chcete ještě spát.

Nároky na zastínění má každý člověk samozřejmě jiné, ale dnešní trh je na to dle našeho názoru skvěle připraven. Způsobů zastínění je celá spousta a dnes už neplní pouze svou praktickou funkci, ale taky funkci dekorativní.

Něco málo z historie

Stejnou funkci jako dnes rolety a žaluzie plnily dřevěné okenice. S mírnými designovými úpravami se používají dodnes a tvoří tak velmi efektní dekorační prvek. Hlavní funkcí dřív bylo hlavně odstínění, zamezení úniku tepla, ale i hluku zvenčí.

Hlavní výhody rolet

Historicky starší, než žaluzie jsou právě rolety. V minulosti byly převážně plátěné, dnes jsou tvořené většinou speciálním polyesterem, který navíc odolává slunci. Standardem je dnes i pohodlné elektrické ovládání nebo možnost ovládání automatickým spínačem s časovačem, nebo světelným čidlem.

Pokud sháníte rolety do ložnice, ve které navíc vyžadujete úplnou tmu, vsaďte na rolety s bočními lištami. Jak praktické, tak velmi elegantní jsou například venkovní plastové rolety, které skvěle podtrhnou design vašeho domova.

TIP: Zdražila Vám elektřina? Fotovoltaická elektrárna s dotací až 220 000 Kč Vám ročně uspoří desítky tisíc a investice se Vám vrátí během několika let. Spočítejte se zdarma výši investice a roční úspory v této kalkulačce.

Vertikální žaluzie
Vertikální žaluzie

Nebo raději žaluzie?

Mnohem častější, než rolety jsou dnes právě žaluzie, většinou tvořené hliníkem. Jsou sice většinou mírně dražší než rolety, ale zato mnohem lehčí a jednodušší na údržbu. Prakticky to jediné, co se od vás očekává je to, že je čas od času zbavíte prachu.

Pokud se chcete odlišit od průměru, můžeme vřele doporučit elegantní vertikální žaluzie, které dokáží změnit ráz každé místností. Hodí se především do obývacího pokoje, ale i do ložnice.

Poptejte cokoli


Zajistíme Vám více nabídek pro porovnání.


  • Zadání poptávky je zdarma.
  • Poptávka není závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Nabídky od firem si můžete porovnat přímo v e-mailu.
Obecná poptávka

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů
 
blank
blank
FVE exit