Rozbité spotřebiče není potřeba hned likvidovat

nacenění

V dnešní době, kdy ceny všeho kolem nás rapidně stoupají, se může stát vybavení domácnosti skutečně nákladnou činností. O to víc pak špatně snášíme, když se některé příslušenství rozbije nebo porouchá. V případě velkých spotřebičů to platí dvojnásobně. Ty totiž dokáží značně zatížit stav našich peněženek. Bohužel se většinou zákonem schválnosti spotřebič porouchá ve chvíli, kdy již nelze uplatit záruku. Jak v takové situaci můžete postupovat? Na to se vám pokusíme odpovědět v následující části.

Co s porouchaným spotřebičem?

  • vyhodit a koupit nový
  • opravit ten stávající

Mnoho lidí bez přemýšlení rozhodne, že rozbitý spotřebič nemá cenu skladovat a proto se jej rovnou rozhodnou vyhodit. Jenže při pohledu na ceny spotřebičů nových se nám mnohdy mohou protočit panenky. Několik tisíc si najednou většinou nemůžeme dovolit zaplatit. Proč tedy rozbitý spotřebič hned posílat k ledu, když oprava možná bude stát daleko méně?

Topná spirála pračky
Topná spirála pračky

Oprava spotřebiče se vyplatí

Pokud oprava spotřebiče vyžaduje jen vyjmutí jednoho vadného dílu a instalaci nového, v podstatě nemáte o čem přemýšlet. Nefunguje vám myčka? Většinou se jedná o problém spojený s nefunkčním topným tělesem. Mnoho z nás disponuje myčkami značky Beko, které se v posledních letech těší zájmu široké populace. Náhradní díly Beko dokáží vzniklou nepříjemnost efektivně vyřešit s potřebou pouze minimální investice. A nejedná se pouze o myčky. V sortimentu lze najít i náhradní díly do ledniček nebo elektrické trouby. Zkrátka můžete počítat naprosto se vším.

Dalším spotřebičem, u kterého často dochází k poruchám vinou jednoho vadného dílu, je pračka. Pračky se na trhu pohybují v zastoupení mnoha různých značek. Ani výše zmíněné Beko není výjimkou. Ovšem daleko větší četnost se připisuje společnosti Elektrolux. Náhradní díly Elektrolux jsou k dostání na specializovaných internetových obchodech, takže při jejich koupi nemusíte ani opustit teplo rodinného krbu.

Ptejte se sami sebe, jestli se vám vyplatí investovat do kompletně nového spotřebiče, který se řádově pohybuje v několika tisících korun a nebo raději koupíte náhradní díl, který dokáže situaci vyřešit ještě jednodušeji. My osobně máme v této otázce jasno.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů