Rozdíl mezi klasickou a americkou hypotékou

Hypotéky se řeší dnes a denně. Tisíce otázek, tisíce odpovědí. Navíc jich je ještě na trhu několik různých typů a vše nemusí být zcela jasné. Například, jaké jsou mezi nimi rozdíly? Klasické hypoteční úvěry totiž nejsou jediným produktem na trhu, najít totiž můžete i nabídku na takzvané americké hypotéky. V čem se od svých „evropských“ kolegyň odlišují? A kolik si můžete půjčit? Je tato hypotéka nějak podmíněna? Odpovíme si již brzy!

Jak na hypotéku on-line
Jak na hypotéku on-line

Americká hypotéka v základních bodech

  • Peníze mohou být určeny naprosto na cokoliv, nejsou vázány jen na bydlení, americká hypotéka je bezúčelová. Můžete si tedy celkem snadno pořídit i zahraniční zájezd nebo novou televizi. Bez složitých podmínek, nutnosti ručitele a tak podobně.
  • Výhodnější úrok než v případě dlouholetých spotřebitelských úvěrů dostupných na současném trhu. I to je americká hypotéka, půjčit si můžete zpravidla již od dvou set tisíc korun výše. Maximum určuje aktuální nastavení trhu, ale řádově jde o miliony korun.
  • Bonita klienta bude sice prověřena, ale v zásadě máte větší šanci na schválení žádosti než u klasické hypotéky. Při půjčce ale ručíte tak či onak nemovitostí, kterou vlastníte. Dostanete zpravidla maximálně 50 až 70 procent z odhadní ceny této nemovitosti.
  • Pokud hodláte americkou hypotéku splatit předčasně, obvykle je to možné, a navíc bez jakýchkoliv sankčních poplatků. Splátkový kalendář se od klasické hypotéky příliš neliší, může se protáhnout řádově i na desítky let. Dočkáte se i možnosti takzvané fixace úrokové sazby.

Ať už si hodláte požádat o americkou hypotéku nebo dáváte přednost klasické variantě, rozhodně je třeba bedlivě sledovat všechny náležitosti takové dlouholeté půjčky. Tak například – ne všechna čísla jsou průkazná! Úrok jako takový může být hodně lákavý, ale když se k němu přičtou případné poplatky, vlastně až tak skvělý zase nebude. I proto mějte na paměti, že výpočet RPSN rovná se to vůbec nejdůležitější pro posouzení výhodnosti či nevýhodnosti hypotéky.

Hypoteční úvěr nebude žádná procházka růžovou zahradou. Abyste mohli bydlet ve vlastním, budete se muset pěkných pár let pořádně uskromnit. Odměnou je ale to, že budete mít byt v osobním vlastnictví, a navíc zabezpečíte i své děti. Nemovitost do vínku, to je prostě cenná deviza pro všechny.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů