Sedací souprava musí být pohodlná a praktická | stavimbydlim.cz
leaderboard

Sedací souprava musí být pohodlná a praktická

Fotovoltaika - úspory
Fotovoltaika - úspory

V mnoha domácnostech je pohovka jistě nejoblíbenějším nábytkem. Sedací souprava je využívaná k posezení s rodinou a přáteli, k odpočinku, relaxaci, ke čtení knížky, sledování filmů a mnoha dalším činnostem. Je zkrátka využívaná několik hodin denně, a proto by pohovka měla být vybrána tak, aby sloužila jak má, vydržela co nejdéle a přitom jsme s ní byli naprosto spokojeni.

Sedací souprava a pohodlí

Sedací souprava musí být praktická a do interiéru musí designově zapadnout. Nejdůležitější ovšem je, aby byla pohodlná. Pohovka musí poskytovat komfortní a lehké opření, v opačném případě po chvíli sezení začnou bolet záda. Na pohovce se taktéž musí pohodlně ležet, proto je důležité volit dostatečnou délku pohovky. Velmi oblíbené pohovky pro lenošení u televize, na kterých mohou ležet dvě osoby najednou, jsou rohové sedací soupravy. Ty navíc oproti klasickým sedacím soupravám nabízí pohodlnou pozici polosedu bez použití taburetu.

Úložný prostor v sedacích soupravách

V malých bytech bývá často nedostatek úložného prostoru. Úložný prostor v sedací soupravě se hodí pro uskladnění bytového textilu určeného pro návštěvy, které občas přespávají na rozkládací pohovce. Některé typy sedacích souprav nejsou ani rozkládací a nemají ani žádný úložný prostor. Jiné jsou rozkládací, ale postrádají úložný prostor. Úložný prostor společně s funkcí rozkládání na příležitostné lehátko poskytují většinou rohové sedací soupravy. Ty jsou umístěny pod odklápěcím otomanem a spolehlivě pojmou i rozměrnější předměty.

Sedací souprava vzdorující dětem

Zašpiněná sedací souprava od jogurtu, čokolády, omáčky a jiných potravin, ale třeba i počmáraná propiskou, nebo fixem. Taková je realita v domácnostech s malými dětmi, které takové stopy za sebou nechávají velmi rády. Čištění je obvykle náročné a fleku se někdy nejde zcela zbavit. Pro rodiny s dětmi existují sedací soupravy potažené speciálními materiály, které špíně odolávají. Pro odstranění dětských kreseb či fleku od marmelády postačí pouze vlhký hadřík se saponátem. Flek se odstraní, vlhké místo se nechá vyschnout a po fleku není ani stopy.

Poptejte cokoli


Zajistíme Vám více nabídek pro porovnání.


  • Zadání poptávky je zdarma.
  • Poptávka není závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Nabídky od firem si můžete porovnat přímo v e-mailu.
Obecná poptávka

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů
 
blank
blank
FVE exit