Sestavte si nábytek na míru doma

Říkáte si v posledních měsících, že by vaší domácnosti slušela celková rekonstrukce? Možná by pouze stačilo zaměnit starý a oprýskaný nábytek za nový. Jenže ne vždy se nám může podařit najít v obchodech rozměrově a designově vyhovující kousky. To dokáže každého nedočkavce pořádně otrávit. Pokud se vám tedy hledání zdá naprosto marné a nevíte, kam se ještě máte obrátit, vyzkoušejte trochu jinou cestu. V dnešní době si můžete nechat vytvořit nábytek na míru, který si následně složíte doma svépomocí. Ptáte se, jak na to? V tom případě pokračujte ve čtení tohoto článku.

Co potřebujete k sestavení nábytku svépomocí?

  • špetku manuální zručnosti
  • nářadí
  • nařezané dřevěné desky na míru
  • spojovací materiály
  • další doplňky

Pokud vás od mala baví práce vlastníma rukama, nebude pro vás montáž nábytku ničím složitým. Dokonce ani ti, kteří zatím příliš zručnosti neměli možnost předvést, si s tím dokáží poradit. Jestli k tomu máte doma alespoň základní sadu nářadí, můžete se pustit do díla. Ve specializovaných obchodech sdělte požadované míry desek, ze kterých si přejete nábytek sestavit. Po vzájemné domluvě pak se smluvený termín stačí desky vyzvednou a odvést domů. Pak nastane ta složitější část.

Montáž svépomocí

Na míru vytvořené desky je potřeba nějak spojit dohromady. K tomu se využívají různá lepidla nebo například nábytkové kování. To přináší řadu výhod a navíc ještě velice hezky vypadá. Spojení dřeva a kovu se jednoduše vyplatí. Můžete se tedy pustit do práce a sestavit základní kostru nábytku dle vašich představ.

Když máte již hrubé základy hotové, je potřeba přemýšlet ještě nad doplňkovým příslušenstvím. Skříňky je například třeba něčím otevírat. Kovové kličky jsou tedy jasnou volbou, do které investovat peníze. Ty na první pohled působí skvěle a ještě díky použitému materiálu disponují dlouhou životností. A pak už máte v podstatě hotovo.

Dnes už nemusíte nakupovat předem definované sestavy nábytku, ale můžete se na jeho rysech i vzniku sami podílet. Uvidíte, že vám nakonec nábytek bude dělat daleko větší radost, když si jej sami vytvoříte.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů