Skleněná umyvadla jsou krásná a rozhodně ne nepraktická!

Skleněná umyvadla sice nejsou zatím běžnou součástí našich koupelen, ale jejich obliba narůstá. Kromě toho, že lákají svým atraktivním designem, mohou být mnohem odolnější, než se na první pohled zdá. Zalíbila se vám myšlenka představa umyvadlo ze skla ve vaší koupelně, ale máte obavy z křehkosti a hrozby rozbití? Pak vás vyvedeme z omylu. Moderní skleněná umyvadla toho totiž vydrží hodně a rozhodně není třeba se jich bát.

Jedno je jisté, a to, že skleněné umyvadlo vždy zaujme, nejčastěji se umísťuje jako umyvadlo na desku.  S těmito obdivovanými kousky se dá kouzlit, přitom si je jen málokdo pořídí domů. Jde o drahý a zbytečný luxus? Určitě ne. Cena může sice být o něco vyšší, než je u umyvadla keramického, na druhou stranu vzhled a vlastnosti skleněného umyvadla za tuto investici stojí. Jeho pořízením totiž získá vaše koupelna vmžiku zcela jiný rozměr. Popusťte uzdu své fantazii a dopřejte si jednou něco neobvyklého!

Skleněné umyvadlo je perfektním designovým prvkem

Pro výrobu skleněných umyvadel se používá tvrzené sklo o tloušťce až 2 cm, kterému nevadí ani větší zátěž. Můžeme je zcela běžně používat, nejsou jen dekorací, zároveň ale nejsou ani přehnaně těžká. Bezpečnostní kalené sklo se používá pouze u hranatých umyvadel slepených z několika kusů, protože pro tuto úpravu je třeba rovný povrch skla. Vydrží toho poměrně hodně, samozřejmě bychom se měli vyvarovat pádu ostrých nebo těžkých předmětů do umyvadla, což je ale pravidlo, které platí pro všechny používané materiály. Mohlo by se stát, že se kousek odštípne nebo si umyvadlo více či méně poškodíme. Jak se o skleněné umyvadlo starat? Postačí nám běžné čisticí prostředky, vyvarovat bychom se měli písků a brusných past.

Skleněné umyvadlo není problém zkombinovat s koupelnovým vybavením a nábytkem, v moderní koupelně se bude skvěle vyjímat. Vypadá skvěle zejména s nerezem, dřevem a kamenem. Design bývá minimalistický a odlehčený. Určitě uvítáte množství tvarových i barevných variant, v tomto ohledu tento materiál nemá konkurenci. Někdy se sklo barví již při výrobě, jindy až na závěr spolu s aplikací ochranné vrstvy laku, aby se povrch leskl a byl odolnější. Existují dokonce umyvadla vícebarevná. Další řádku možností přinášejí umyvadla podlepená speciální folií. Díky této metodě vznikají umyvadla jednobarevná nebo vzorovaná, nepropouštějící světlo i transparentní, v efektních dekorech. Existují umyvadla s hrubým pískovým povrchem, mramorovaná, s odlišnou barvou vnějšku a vnitřku, s matným povrchem díky leptání nebo se speciální vrstvou teflonu proti usazování nečistot.

Skleněné umyvadlo je nejen praktické, ale navíc je samo o sobě dekorací, takže není již třeba vymýšlet v koupelně další ozdobné prvky. Určitě stojí za to nad ním pouvažovat.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů