Součástí velkého úklidu bývá i čištění koberců a také všech čalouněných předmětů

soutez

Generální úklid lze provádět v kteroukoli roční dobu, ale spousta lidí si jej nechává až na čas předvánoční. Pak nevědí, zda mají péct vánoční cukroví, pobíhat po bytě s prachovkou nebo jiným hadrem a oddávat se předvánočnímu šílenství s cílem mít byt co nejlépe uklizený, než přijdou tolik očekávané vánoční svátky. Přitom není důvod, aby bylo vše uklizené naprosto precizně. Generálnímu úklidu je lepší se věnovat v jinou roční dobu a čas předvánoční trávit opravdu jen pečením vánočního cukroví, vymýšlením dárečků a těšením se na příchod Ježíška.

čištění koberců
čištění koberců (zdroj: pixabay.com)

Ruční čištění ale není příliš efektivní, vyzkoušejte raději hloubkové mokré čištění

Ke generálnímu úklidu patří nejen utírání prachu, omývání veškerého vybavení v bytě, vytírání polic ve skříních a probírání šatníků s cílem vyřadit nepotřebné oblečení. K němu rovněž patří čištění koberců a veškerého dalšího čalouněného nábytku. Abyste si čištění koberců zbytečně nekomplikovali a netrávili dlouhou dobu ručním čištěním, jehož efekt stejně není příliš velký, objednejte si hloubkové mokré čištění u firmy Čištění koberců Praha nebo její pobočky Čištění koberců Plzeň. Vysokou kvalitu za výhodné ceny mají možnost získat pouze občané a firmy z Prahy, Plzně a jejich blízkého okolí. Ostatní si budou muset najít jiné firmy, pokud se jim kvalitou provedené práce budou moci rovnat.

Hloubkové čištění koberců musí být provedeno profesionálně

Hloubkové čištění má oproti tomu ručnímu řadu výhod. Jeho název „hloubkové“ není zvolen náhodně. Speciální čisticí stroj, který se při něm používá, dokáže vyčistit koberce opravdu do hloubky a čisticím roztokem se properou nejen vlákna koberce, ale také jeho osnova, ve které jsou vlákna vetkána. Po provedení hloubkového čištění od firmy Čištění koberců Praha nebo Plzeň je koberec dokonale čistý. Při ručním čištění můžete dosáhnout pouze částečného vyčištění jeho vláken. Částečného proto, že zbytky čisticího přípravku, ať je suchý nebo mokrý, v koberci zůstávají a zvlášť u mokrého ručního čištění není jak odsát znečištěnou tekutinu a ta pak zůstává dále v koberci. Na zbytcích čisticího přípravku, který je ve většině případů lepkavý, mohou ulpívat další nečistoty a koberec se znečistí mnohem rychleji, než při použití hloubkového čištění od firmy Čištění koberců Praha nebo Plzeň. Hloubkové čištění se doporučuje provádět minimálně jednou ročně, při větší zátěži koberce alespoň dvakrát ročně.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů