Stavební pozemky a domy na Moravě. Je těžké sehnat bydlení v Brně?

Vlastní bydlení je něco, po čem touží téměř každý, jenže málokdo si jej může pořídit. Dostupnost bydlení je čím dál horší a další vývoj lze jen stěží předpokládat. Stále se hovoří o tom, jak ceny nemovitostí v Praze raketově rostou, málokdy se však hovoří o největším moravském městě, tedy Brně, potažmo celé Moravě. Jak je to s bydlením na Moravě? Je bydlení v Brně cenově dostupné? Které lokality jsou nejžádanější?

Je celkem logické, že největší poptávka po bydlení je ve městech a jejich nejbližším okolí, tedy tam, kde je pracovní uplatnění a kde jsou dostupné veškeré služby, kulturní a sportovní vyžití. Mezi nejpoptávanější lokality patří Olomouc, Prostějov, Přerov, Zlín a pochopitelně také Brno. Obce a města v Moravskoslezkém kraji nejsou natolik oblíbené, což se odráží v cenách nemovitostí. Byt o velikosti 2+1 lze ve větších městech sehnat i do 500 000,-Kč.

Naopak za obdobný byt v Olomouci zaplatíte 2 až 2,5 milionů, v Brně od 3 miliónů výše. Lokalita má v tomto případě na výši ceny velmi silný vliv. Ceny za nemovitosti v Brně a jeho okolí tak jednoznačně naznačují, že se jedná o jednu z nejpopulárnějších lokalit pro bydlení na Moravě.

Bydlení v Brně v bytě, nebo v domě?

Bydlení v Brně je často nedostupné a lidé musí řešit bydlení v odhlehlých obcích
Stavební pozemky a domy na Moravě

Mnoho lidí se do Brna stěhují za prací, spousta lidí zde zůstává po studiích na vysoké škole a rovnou si zde hledají uplatnění. Mnoho mladých lidí, kteří si nepřejí platit drahé nájemné, se nejčastěji uchylují k pořízení vlastního bytu. Jenže při současných podmínkách pro získání hypotéky a cenách nových bytů lze přemýšlet o pořízení leda staršího panelového bytu o menší výměře, který nemusí vždy vyhovovat představám mladým investorům s plánem pořídit si rodinu. Proto mnohdy shání stavební pozemek na prodej v Brně, na kterém by si postavili vlastní rodinný dům.

Stavební pozemky v okolí Brna

Nabídka stavebních pozemků je však značně omezená a pozemky v okrajových částech Brna, ale i v okolních obcích stojí od 5 000 do 15 000 Kč za m2. Pozemek průměrné rozlohy tak může vyjít až na 9 mil. Kč. Přívětivější ceny pozemků jsou jen v obcích v širším perimetru. Komu nevadí delší dojíždění, nabízí se mu například prodej pozemku v Mikulovicích, kde se ceny pohybují do 1 000 Kč za m2.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Domy na prodej v Brně

Lepší situace není v Brně ani v případě prodeje domů.  Na pořízení slušného řadového domu si musíte připravit minimálně 8 mil. Kč a na dům s větší zahradou 10 mil. Kč a více. Nejžádanější jsou však domy v malých obcích, které jsou v bezprostřední blízkosti Brna s velmi dobrou dopravní dostupností nejen autem, ale i autobusem a vlakem. Mezi takové patří například Kuřim, Šlapanice, Útěchov, Ořešín a další, ve kterých lze najít nejen novostavby, ale také starší domy určené k rekonstrukci. Po těchto nemovitostech je však silná poptávka a tak inzeráty s titulkem například „Brno Soběšice Pod Kaplí prodej domu“ nemají dlouhého trvání a jsou do několika dní smazané.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů