Stínící technika si zasluhuje vaši pozornost celý rok

Sítě proti hmyzu zabraňují velkému stěhování pavouků, mušek a brouků do domu. Dobrou službu jim ale nedělají nízké teploty a sychravé počasí. Je riziko skutečně tak velké, abyste museli ztrácet čas odděláváním sítí? A jak jsou na tom žaluzie a další stínící technika?

U sítí proti hmyzu se zaměřte na materiál

Většina sítí do oken se vyrábí z hliníku a jeho slitin, ty nejkvalitnější sítě jsou i v rozích spojeny hliníkovými součástkami. Právě materiál určuje odolnost sítě – vaše sítě proti hmyzu vedro i mráz přežijí, ale pravděpodobně se s nimi rozloučíte mnohem dřív, pokud je nebudete na zimu sundávat.

Jak se správně starat o ochranné sítě proti hmyzu
Jak se správně starat o ochranné sítě proti hmyzu

 

Výrobci udávají, že zimních 20 stupňů pod nulou životnost sítí podstatně zkracuje. Rada proto zní: starejte se o sítě proti hmyzu a nenechávejte je trpět mrazem. A při uskladňování je položte, aby se do jara nepokroutily.

Tip: Chystáte se na montáž oken? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Jak jsou na tom v zimě žaluzie?

Venkovní okenní žaluzie si budete v zimě pochvalovat minimálně při pohledu na účet za topení. Udrží totiž teplo uvnitř a nebudete topit “pánubohu do oken”. Poslouží vám i při izolování hluku zvenku a skoro nic pro to nemusíte dělat: mějte jen na paměti, že pokud lamely venkovních žaluzií přimrznou, není dobré s nimi hýbat – jinak je můžete nechtěně poškodit.

kdy sundat okenní ochranu proti hmyzu
kdy sundat okenní ochranu proti hmyzu

Stínící technika si zasluhuje vaši pozornost celý rok

Vrstva prachu žaluziím sice neškodí, ale vaše zdraví je na tom hůře. Stínící technika české firmy K-system žádnou speciální údržbu nepotřebuje, ale raději než trápit plíce prachem, věnujte občas alespoň několik minut úklidu žaluzií.

Nejpracnějším způsobem je otírat jednu lamelu po druhé z obou stran hadříkem namočeným ve vodě s octem nebo saponátem na odmaštění. Pomoci si můžete vysavačem s malým nástavcem, kterým žaluzie opatrně vysajete. A pokud máte opravdu jen minutu, navlékněte na ruku starou ponožku a žaluzie jen tak nasucho otřete. I to se počítá.

Nezávazná poptávka - výroba a montáž oken


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Okna
ks
Materiál rámu okna:
Typ zasklení okna:
Poptávám:

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů