Suchý vzduch? Již nikdy více! Pořiďte si zvlhčovač vzduchu

nacenění

Znáte to také? Ranní škrábání v krku, neustálé posmrkávání, ucpaný nos, pokašlávání, velká únava, popraskané rty a suché ruce? Řešení je snadné – všechny tyhle potíže mají totiž jednoho společného jmenovatele. A tím je suchý vzduch. Ten je dokonce zodpovědný i za záněty horních cest dýchacích, vysychání sliznice a dokonce celkové snížení imunity.

Pokud jste se v těchto problémech našli, na nic nečekejte a pořiďte si domů zvlhčovač vzduchu, který Vás všech těchto starostí ušetří nadobro. V tomto ročním období už je bohužel prakticky nemožné dostatečně větrat, takže na zimu je zvlhčovač jasná volba. Dokonce pomůže proti sesychání nábytku a také květiny Vám budou vděčny.

jak vybrat zvlhčovač vzduchu
Zvlhčovač vzduchu (zdroj: pixabay.com)

Podle čeho zvlhčovač vzduchu vybírat?

Na dnešním trhu můžeme najít nepřeberné množství zvlhčovačů, které se budou lišit nejenom cenou, ale hlavně kvalitou. Nejlepší je samozřejmě zajít si ten pravý zvlhčovač okouknout přímo na kamennou prodejnu, kde máme možnost jeho parametry konzultovat s prodejcem a hlavně si jej pořádně prohlédnout. Nesmíte se ale dát oklamat podezřele nízkou cenou! Takové přístroje by Vám mohly ještě uškodit, než vašemu zdraví pomoci.

Obecně se zvlhčovače dělí do tří kategorií, a to dle toho, zda vzduch zvlhčují:

 

  1. Chladnou párou
  • ta vzniká tím, že se voda odpaří ze speciálních zvlhčovacích vložek, které jsou antibakteriálně upraveny tak, aby zadržovaly případné nečistoty a nechtěné minerální látky z vody. Tahle chladná pára je následně odváděna ventilátorem do prostoru. Tento způsob je sice energeticky nenáročný, nicméně tahle úspora se nám vykompenzuje častou výměnou zvlhčovacích vložek, které musíme měnit cca každé 3 měsíce.

 

  1. Teplou sterilní párou
  • Tyhle přístroje nám dokážou cirkulovat naprosto čistou vodní páru. Proto jsou také často doporučovány lékaři a navíc je pro nás velkým plusem fakt, že nemusíme vyměňovat zvlhčovací vložky, takže tím ušetříme následné výdaje. Pára vznikne odpařováním tenké vrstvy vody a všechny nechtěné bakterie nemají v tak vysoké teplotě žádnou šanci na přežití. Všechny takové nečistoty jsou bezpečně zachyceny v odpařovací misce. Navíc tyto zvlhčovače vzduchu mají přidané také nádobky na esenciální oleje, které zvlhčovač příjemně rozprostře po pokoji.

 

  1. Ultrazvukem
  • Při tomhle způsobu zvlhčování vzduchu se voda přemění na neviditelnou mlhu, která je následně vyfukována do okolního vzduchu. Nemusíte se bát, že by se do této mlhy dostaly minerální látky, ty jsou bezpečně zachyceny v demineralizačním filtru, který je ale potřeba pravidelně měnit. Nicméně, nespornou výhodou je nízká spotřeba elektrické energie.

Všechny tyhle zvlhčovače můžete pořídit v cenové relaci 1.000,- – 6.000,-

Na co třeba dát před nákupem zvlhčovače pozor?

Hlavně musíme myslet na to, do jak velkého prostoru zvlhčovač pořizujeme. Do menších místností stačí zvolit zvlhčovač do 25 m2, pro větší pokoje musíme pořídit typ do 65 m2.

Bude Vás zajímat: Víte jak vypadá designový vlhčovač vzduchu s ventilátorem? Více v článku bezlopatkový ventilátor se zvlhčovačem vzduchu.

Také se musíte mít před samotným nákupem informace o:

  • Hlučnosti zvlhčovače vzduchu
  • Celkový vzhled
  • Regulaci vlhkosti – obvykle bývá na 3 stupně
  • Indikátor vlhkosti
  • Digitální panel

Zvlhčovače vzduchu s ionizátorem

  • Co je vlastně ionizátor? Jedná se o zařízení, které do vzduchu vysílá převážně záporné ionty, jejichž nedostatek v ovzduší způsobuje únavu či ospalost. Právě dostatek záporných iontů v plicích pomáhá pracovat s kyslíkem, čímž dokonce dokáže navodit i psychickou pohodu v centrální kanceláři každého člověka – v jeho mozku.
  • Ionty se navíc také dokážou v prostoru navázat na pevné částečky, jako je prach či jiné alergeny a pomáhá tak k jejich rychlejšímu usazení v místnosti.
  • Působením iontů se dokonce dokáží neutralizovat některé plyny a pachy a Vaše domácnost bude stále vonět svěže.
  • Ionizátor není vůbec drahé zařízení, proto je obsažen i v těch levnějších zvlhčovačích, které se cenově pohybují okolo 2 – 3 tisíc Kč.
  • Tenhle typ zvlhčovače je vhodný do vytápěných prašnějších místností, jako například kanceláře, dětské pokoje či ložnice.
  • Jeho nevýhodu ale pocítíte, máte-li doma tvrdou vodu. Minerály v ní obsažené totiž mohou vytvořit nevzhledný povlak na nábytku.

Zvlhčovač vzduchu pro vaše děti

  • Důležitým krokem je nákup zvlhčovače vzduchu pro Vaše děti. Nejenomže se jim zlepší imunita, ale i Vy si ušetříte ty probdělé noci, kdy posloucháte, jak Váš potomek pokašlává a Vy se jen modlíte, aby byl ráno v pořádku nemuseli jste řešit návštěvu doktora a následný paragraf. Protože, jak je známo, děti jsou mnohem náchylnější k sezónním nemocem, než dospělí.
  • Nejvhodnější volba do dětského pokoje je ultrazvukový zvlhčovač, kvůli jeho demineralizačnímu a antibakteriálnímu filtru. Jeho velkou výhodou je také vypínatelný ionizátor
  • Při výběru zvlhčovače vzduchu pro děti je také důležité dbát na jeho hlučnost. Váš pomyslný vítěz by tedy neměl překročit hranici 25 dB, aby děti příliš nerušil a ony si jej prakticky ani nevšimli a mohli dokonce v klidu spát, i když je přístroj zapnutý.

Tak ušetřete své zdraví a pořiďte si ten pravý zvlhčovač vzduchu přímo pro Vás a uvidíte, že se Vám bude hned lépe dýchat a to ranní škrábání v krku už Vás nebude více trápit!

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů
 
Exit Popup - obecná-min