Tapety místo klasického nátěru?

Nebaví Vás pravidelně malovat byt? Nudí Vás klasické bílé stěny? Zbylo Vám po rekonstrukci domu na stěně nevzhledné místo, které chcete zakrýt? Nebo jenom chcete zkusit něco nového? Potom je ten pravý čas se pustit do tapetování.

Dekorace stěn tapetami je známá už dlouhá léta. Díky náročné manipulaci s klasickými papírovými tapetami od nich bylo upuštěno. Na trhu je hned několik druhů tapet. Záleží na jejich umístění a požadovaném výsledku.

Před samotným tapetováním je velmi důležité vědět, na jak velkou plochu budeme tapetu lepit, aby nám v obchodě mohlo být nabídnuto co nejpřesnější množství tapety. Dále budeme potřebovat speciální lepidlo a tapety, gumový váleček, kterým tapetu ke stěně přimáčkneme a řezák s pravítkem.

Nejčastěji používané jsou vliesové tapety. Ty jsou vyrobeny z buničiny a celulózy smíchané s viskózou. Jejich výhodou je to, že jsou plastické, proto se ani po čase nepromáčknou, jak tomu dříve bylo u tapet papírových. Jejich omezení není takřka ničím omezeno. Dají se v podstatě přilepit na jakýkoliv rovný povrch zbavený prachu a nečistot, což znamená, že tapetu nemusíme nutně lepit na zeď s omítkou. Tapet se přikládá na povrch, který je natřený lepidlem. Pokud byste pás tapety nalepili křivě, nebo by neseděl přesně, lze jej jednoduše sejmout a umístit znovu. Vliesové tapety jsou navíc nehořlavé.

Dalším typem jsou tapety vinylové. Ty jsou daleko odolnější. Snesou i vlhko nebo tlak, proto je možné je použít do kuchyně nebo koupelny (ne však místo klasických obkladových kachliček!)

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Látkové tapety vnesou do interiéru nádech zámeckého luxusu. Tyto tapety jsou buď papírové nebo vliesové, jejich povrch je navíc opatřen látkou. Lepí se dle použitého podkladu.

Papírové tapety nejsou úplně pasé, ovšem jejich použití je náročnější, protože je nutné myslet na to, že než se nalepí, tak nasáknou lepidlo, a poté, když vyschnou, se zase smrští. Je proto nutné být velice pečlivý při jejich lepení, jinak mohou mezi pásy vzniknout mezery, což třeba u vliesových tapet nehrozí, protože se nesmrští.

Motivů tapet je téměř nekonečno, od jemných odstínů, přes sovy do dětského pokoje, po Eiffelovu věž, vzor kamenných obkladů nebo moderní grafické vzory. Vybere si opravdu každý.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů