Tepelné čerpadlo s velmi tichým provozem vhodné do husté zástavby

Tepelná čerpadla vzduch – voda při svém provozu vytváří hluk, a čím větší je požadovaný výkon tepelného čerpadla, tím hluk narůstá. Z toho důvodu jsou tepelná čerpadla získávající teplo z okolního vzduchu nevhodná v husté zástavbě a u řadových zástaveb. „Hučení“ tepelného čerpadla, zejména v noci, není nic příjemného.

 

Tepelná čerpadla s tichým chodem

Naštěstí pro majitelé domů v husté zástavbě existuje řešení v podobě velmi tichých tepelných čerpadel. Tyto jednotky zajišťují tichý chod díky technologii pro akustický komfort bydlení, tzv. akustický design.

 

Viessmann Vitocal 200-S

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-S je jedním z představitelů velmi tichých tepelných čerpadel. Jednotka tepelného čerpadla je provedena konstrukčně tak, aby byla hladina hluku šířeného vzduchem co nejnižší. Dvojité uložení zdrojů hluku tlumí dunivý zvuk čerpadla, inteligentní regulace zajišťuje regulaci otáček v závislosti na aktuální potřebě výkonu čerpadla a snižuje tak hluk vytvářený lopatkami ventilátorů. Jednotka tepelného čerpadla má speciálně provedené dvojnásobné pružné spoje. Díky těmto opatřením dosahuje hladina akustického hluku hodnoty 35 dB ve vzdálenosti 3 m od jednotky a vyhovuje tak normovým požadavkům na využití v oblasti s hustou zástavbou.

 

Výkon a účinnost tepelného čerpadla

Výkon tepelného čerpadla je 4 – 12 kW. Tepelné čerpadlo se vyznačuje velmi nízkými provozními náklady díky vysoké hodnotě COP, neboli faktoru výkonnosti tepelného čerpadla. Faktor COP v případě tepelného čerpadla dosahuje hodnoty 5,0, což je v porovnání s běžně dostupnými modely nadprůměrná hodnota. Jednotka je doplněna o jednoduchý intuitivní ovládací panel, díky němuž zvládne ovládat toto čerpadlo i úplný laik. Tepelné čerpadlo Vitocal 200-S je možné zapojit do kaskády až 5 tepelných čerpadel a je tak možné jej využít i pro vytápění větších objektů s vyšší tepelnou ztrátou. Tepelné čerpadlo spadá do energetické třídy A++ a splňuje všechny požadavky pro státní dotační programy.

 

Tepelná čerpadla Novelan – tiché a úsporné

I tepelná čerpadla Novelan se vyznačují jejich nízkou hlučností. Snížení provozního hluku bylo docíleno jednak instalací vibračních desek, díky kterým je přenos vibrací při provozu tepelného čerpadla potlačen, ale také díky vícevrstvé izolaci a zakrytování tepelného čerpadla ve spodní části.

 

Tepelná čerpadla s tichým provozem ENBRA Biblok

Tepelné čerpadlo Biblok představuje zařízení s jednoduchým ovládáním, úsporným a tichým provozem. Díky osazenému plynulému řízení otáček ventilátoru a kompresoru se může jednotka chlubit tichým provozem. Jedná se o tepelné čerpadlo vzduch – voda dělené konstrukce s vysokým topným faktorem COP 4,27, které splňuje podmínky energetické náročnosti A++. Výkon tepelného čerpadla je 6 – 15 kW a postačí tak i pro ohřev integrovaného zásobníku pro přípravu teplé vody. V prodeji je i varianta umožňující napojení solárního fototermického systému. Jednotka je osazena dotykovým displejem umožňujícím jednoduché ovládání, instalaci a nastavení jednotky.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů