Uvažujete o smoothie makeru?

Začali jste se zajímat o zdravý životní styl? Chtěli byste vyzkoušet něco nového? Nebo prostě jenom chcete ochutnat zázrak jménem smoothie? Od toho jsou tady smoothie makery, se kterými se v poslední době doslova roztrhl pytel na trhu. Ve smoothie makeru si dokážete velmi rychle a jednoduše připravit zdravý koktejl z ovoce a zeleniny, kde nebudou přidaná barviva ani konzervanty.

Porovnáme si několik základních typů smoothie makeru. Rozdíl je ve výkonu motoru, ostrosti a kvality nože, objemu a ovládání. Příprava je jednoduchá tím, že stačí ovoce a zeleninu naplnit do nádoby, která se připevní k mixéru, a ten je za 20 vteřin promění v lahodný koktejl.

Nejlevnější typ smoothie makeru pořídíme asi za 700 korun. Má jenom jedno tlačítko (to znamená, že umí mixovat jenom jednou rychlostí), ale je rychlý a výkonný. Balení by mělo vždy obsahovat více nádobek na smoothie, o různém objemu.

Levnější stroje mají samozřejmě nižší výkon. Dražší obsahují v balení i pět nádobek na koktejly. Výkonnější smoothie makery dokáží posekat i ořechy, pomlet kávu nebo nadrtit led. Ovšem dražší stroje mají zase vyšší příkon – okolo 300 wattů, u levnějších je to kolem 240 wattů.

Velkou výhodou dražších strojů je to, že je seženete i v nerezové podobě, levnější se většinou vyrábějí plastové. Měli by také mít více rychlostí, kterými si můžete mixování regulovat.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nejdražší smoothie maker koupíte zhruba za 6000 korun. Má příkon 3000 wattů, budete ale odměněni tou nejvyšší kvalitou mixování a odolnými nádobkami z titanu. Nádoby jsou dimenzované i pro použití v autě, takže pasují so držáků. Krásně pomele koření i bylinky. Dle hodnocení zákazníků ale ani tento přístroj nedokáže rozmixovat malá zrníčka z jahod a borůvek. Mají také více nožů, z nerezu, což zaručuje daleko kvalitnější mixování, než u levných typů se dvěma noži. Čím větší příkon, tím více otáček, což znamená lepší mixování.

Pokud o koupi uvažujete, naprostá většina zákazníků kladně hodnotí i ty nejlevnější smoothie makery. U nich může být ovšem riziko rychlejšího opotřebení, rychlejší ztupení nožů nebo vyšší hlučnost. Svoji funkci samozřejmě splnit dokáže.

Pokud byste chtěli stroj, ve střední kvalitě, seženete ho i za 1000 korun. Vyplatí se z toho důvodu, že tyto stroje už mají ovládání rychlosti, což oceníte třeba při mletí kávy nebo ledu.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů