Venkovní kuchyně vám rozšíří možnosti | stavimbydlim.cz
Home Bydlení Venkovní kuchyně vám rozšíří možnosti
natural stone outdoor kitchen design
Escapes-and-More-Outdoor-Kitchen-5lawtonhottubs.com
Escapes-and-More-Outdoor-Kitchen-2-1030x684 lawtonhottubs.com
Escapes-and-More-Outdoor-Kitchen-1   lawtonhottubs.com
design-backyard-garden_      ciao bella
contemporary-patio-3 ciaobella
captivating-outdoor-kitchen-ideas-designs-design-inspiration    ciaobellainteriors.net

Venkovní kuchyně vám rozšíří možnosti

0

Nechcete v krásném letním počasí stát zavření doma u sporáku a rádi byste si co nejvíce užili venkovní prostředí? Trávit více času na zahradě, s rodinou a přáteli a vychutnat si čerstvý vzduch bez nutnosti stále odbíhat domů vám umožní venkovní kuchyně. Ty jsou oblíbené zejména v západních zemích a tento trend se dostává pomalu i k nám.

Vytvořte si příjemné místo, díky kterému si léto vychutnáte naplno. Takovou venkovní kuchyni si můžete nechat kompletně postavit od firmy. Naplánovat si ji ale můžete i sami, jen si dejte pozor na některé věci. Nejdříve si dobře prohlédněte zahradu a najděte pro kuchyni ideální umístění. Může navazovat na dům, být samostatně v rohu zahrady, tvořit součást terasy, pergoly nebo altánu.

Musíte zde samozřejmě nějak zavést vodu a elektřinu. Rozmyslete se, jestli chcete ve venkovní kuchyni kompletně vařit, nebo zde jen provádět drobné úpravy a dodělávky pokrmů, které jste si již připravili doma. Mnoho lidí venku především griluje.

Pro realizaci venkovní kuchyně se hodí přírodní materiály jako kámen a dřevo, sluší jí také cihly. Vyhýbat se nemusíte kovu a sklu. Často se používá teakové dřevo, které je ideální do exteriéru. Volte materiály odolné, kuchyně bude vystavena různým klimatickým vlivům. Krb a gril postavte do závětří, aby vás neobtěžoval kouř. Dopřejte si dostatek místa k pohybu okolo pracovní plochy. Nezapomeňte na osvětlení, abyste mohli venku sedět i do pozdních nočních hodin. Podlaha musí být kvalitní, neklouzavá, třeba z kamene nebo protiskluzové dlažby.

Firmy nabízejí realizace venkovních kuchyní na klíč, ale jde o poměrně drahé řešení přes 100 000 Kč. Pokud jste šikovní, můžete si ji vytvořit i sami. Na jednoduché řešení nepotřebujete závratné finance. Využít lze sporák, gril i otevřené ohniště. Samozřejmostí je zahradní nábytek. Hodit se mohou i věci, které najdete na půdě. Nemusíte mít na zahradě to nejdražší nádobí. Také se obejdete bez některých vymožeností, které mají v klasické kuchyni své místo, například bez myčky a velké lednice.

Díky letní kuchyni můžete naplánovat zahradní slavnost, mít hned po ruce čerstvé bylinky, grilovat se vším komfortem. I při přípravě pokrmů budete ve středu dění a hned vám vaření půjde lépe od ruky.

Zdroj:

Titulní obrázek: www.sasmitol.xyz

www.domov-kuchyne.cz  – kuchyňské a domácí potřeby