Vybíráme kuchyňskou linku

soutez

Rekonstruujete byt nebo dům? Stěhujete se do nového? Nebo jste jenom zatoužili změnit svoji kuchyň v krásné dějiště kulinářských dovedností? Pokud stojíte před prázdným koutem, kde by měla nová kuchyň být, máte vyhráno. Můžete se zcela rozmáchnout dle svých představ. Kuchyňský kout si můžete vymyslet sami, své nápady konzultovat s odborníky, nebo si nechat udělat návrh od profesionála.

Na návrh kuchyní existují různé programy (i volně dostupné), které Vás přirozeně navedou, jak si kuchyň sestavit dle svých představ. Důležité je si také kuchyň rozdělit na zóny, a podle toho ji komponovat, můžou to být třeba zóny mycí, uskladňovací, k vaření…

Při vlastním návrhu je důležité myslet především na praktické dispozice při umisťování dřezu, sporáku a ledničky, tak aby byl pohyb mezi nimi co nejkratší, v ideálním případě vzdálenost mezi těmito třemi body do zhruba 4 metrů od sebe. A také na rozměry – důležitý je dost veliký dřez, výška linky by měla mít minimálně 90 cm.

Pokud se Vám stará linka nelíbí, ale není ještě ve stavu, že by se musela celá vyhodit, je zde několik možností, jak si s tím poradit. Často se mění jenom dvířka u skříněk nebo dřez s pracovní deskou. Důležité jsou také detaily jako obložení kuchyně nebo barva celé místnosti. I drobnosti jako změna pracovní desky nebo barvy dvířek může dodat novou tvář i starší kuchyni. Kuchyňské desky ze dřeva, z masivu nebo z kamene jsou stále populární, nejenom že vypadají v interiéru přirozeně, ale také se Vám odmění svojí dlouhou životností.

Důležité je taktéž myslet na výběr materiálů a povrchů (obecně řečeno – bílé a lesklé povrchy nejsou pro kuchyň zrovna praktické), které nám mohou velmi usnadnit údržbu kuchyně. V neposlední řadě bychom se měli odborníků zeptat na to, jak lze chytře ušetřit místo třeba rohovými skříňkami nebo jak si ulehčit práci s novými posuvnými systémy zásuvek.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů