Výběr podlahy do domu či bytu

Pokud rekonstruujete či stavíte a vybíráte vhodnou podlahovou krytinu do svého domu či bytu, můžete vybírat z velkého množství různých podlah. Nabízí se jak klasická keramická dlažba či dřevěná podlaha, tak různé moderní PVC podlahy, linolea, laminátové podlahy, nebo dokonce podlahy korkové. Nejrozšířenější a nejvšestrannější jsou však vinylové podlahy.

Lze ji použít prakticky kamkoli

Vinylovou podlahu lze použít prakticky do jakékoli místnosti, teda snad kromě technické místnosti, sklepu a garáže. Sem by se zřejmě moc nehodila. Nicméně ji lze použít do ložnice, obývacího a dětského pokoje a dokonce i do kuchyně či do koupelny. Tedy do všech obytných místností. Vinylové podlahy do kuchyně jsou odolné proti mechanickému opotřebení a nabízí velmi snadnou údržbu v případě, že vám během vaření cokoli spadne na zem. Do koupelny je lze použít díky jejich odolnosti proti vodě a rozměrové stálosti. Některé systémy však vyžadují, aby styčné spáry jednotlivých dílců vinylové podlahy byly maximálně těsné a voda se na podlaze nedržela příliš dlouho.

Údržba vinylové podlahy

Jak jsme již zmínili výše, údržba vinylové podlahy je velmi jednoduchá a nevyžaduje žádný specifický přístup. Speciální přípravky a chemii nebudete potřebovat. Podlahu stačí setřít jednoduše hadrem či mopem s čistou vodou, příp. s přídavkem saponátu. Použít můžete také v dnešní době moderní parní čističe. Povrch vinylové podlahy se velmi jednoduše stírá, což oceníte zejména při úklidu podlahy v kuchyni, koupelně a v chodbě.

Jednoduchá pokládka

Vinylové podlahy - prodejna Plzeň
Vzorková prodejna Plzeň

Pro kutily, kteří provádí rekonstrukci domu či bytu svépomocí, máme dobrou zprávu. Pokládka vinylové podlahy je jednoduchá a také rychlá. Pokládka je o to jednodušší, pokud zvolíte vinylovou podlahu se systémem „click“, který pokládku velmi zjednodušuje. V případě pokládky vinylové podlahy „click“ totiž nebudete potřebovat žádné lepidlo pro lepení dílců k podkladu. Dílce se v tomto případě pokládají na volno.

Pokud přemýšlíte nad vinylovou podlahou do svého domu či bytu a potřebujete poradit s výběrem či s její pokládkou, obraťte se na společnost PARKETCENTRUM s.r.o. (vinylové podlahy Plzeň), která nabízí nejen vinylové podlahy, ale i laminátové, dřevěné a luxusní podlahy, parkety a koberce. Firmu můžete kontaktovat buď prostřednictvím jejich internetových stránek www.parketcentrum.cz, nebo můžete navštívit jejich prodejnu v Plzni, kde na vás čeká nepřeberné množství vzorků podlah.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů