Výběr úsporného LED zdroje do obytného prostoru není nic těžkého

Když zákazník nakupuje žárovky a zářivky, dívá se především na cenu a výkon (potažmo energetickou třídu) výrobku. Zdroje světla mají ovšem více parametrů, díky kterým můžete vybrat ideální zdroj světla pro vaši potřebu.

úsporná LED žárovka SANDY
LED žárovka SANDY LED patice GU10 4W

Účinnost zdroje

Současná energetická koncepce nařizuje každému výrobci zdrojů světla na obal výrobku uvést mimo jiné energetickou třídu výrobku. Tím je spořebitel informován, jakou účinnost má žárovka nebo zářivka, kterou si právě vybral.

Vzhledem k současným stále rostoucím cenám energií se vyplatí připlatit za LED žárovky, které mají nejvyšší účinnost a tudíž i nejnižší spotřebu elektrické energie. Žárovky SandyLED mají příkon pouhých 9 W a světelný tok stejný jako klasická žárovka s wolframovým vláknem o příkonu 60 W. Žárovka Sandy LED tak má téměř 7x nižší spotřebu.

Pokud srovnáme uvedenou LED technologii s úspornými zářivkami, pro stejnou míru světelného toku bude zapotřebí 20 W úsporné zářivky, tedy o 11 W více na příkonu zdroje světla.

Životnost zdroje

Dalším podstatným faktorem při výběru zdroje je jeho životnost. Zatímco klasická žárovka dosahuje životnosti okolo 1000 hodin, LED žárovka  je na tom podstatně lépe a vydrží 10 000 – 50 000 hodin v závisloti na modelu zdroje. Při průměrné době svícení 2500 hodin ročně bude v nejlepším případě nutná výměna až za 20 let.

Ve srovnání s úspornými zářivkami si LED žárovky vedou také dobře. Ačkoli má úsporná zářivka životnost až 6 000 hodin, žárovky Sandy LED mají stále až 8 x delší životnost.

úsporná LED žárovka SANDY
LED žárovka SANDY LED patice E27 15W

Vše se netočí jen kolem životnosti a příkonu žárovky

Světelný tok

Abychom se vyhnuli situaci, kdy nám žárovka nedostatečné prosvětlí prostor, je třeba zvolit zdroj s adekvátním světelným tokem. Ten se určuje na základě minimální míry osvětlenosti plochy a podlahové plochy místnosti. S výběrem vám poradí odborníci v prodejně žárovek.

Teplota chromatičnosti

Není žárovka jako žárovka. Pro každý prostor se hodí jiná žárovka, a nejedná se pouze o její výkon nebo světelný tok. Teplota chromatičnosti dělí světelné zdroje do tří základních skupin bílého světla, a sice studená bílá, neutrání bíla a teplá bílá.

Teplá bílá se hodí do dětských pokojů, ložnice nebo do obývacího pokoje, kdežto studená bílá se používá do kuchyně, koupelny, pracovny nebo dílny.

Žárovky s technologií LED jsou k dostání nejčastěji v neutrální a teplé bílé a hodí se tak do každé domácnosti pro osvětlení jak pobytových, tak pracovních prostor.

 

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů