Vyberte pohodlnou a praktickou pohovku

Pohovka patří mezi nejvíce využívaný nábytek v domácnosti. Neslouží jenom k občasnému posezení. Někteří pohovku využívají i při jídle a občas se stane, že na pohovce usnete a spíte až do rána. Proto je důležité, aby pohovka byla především pohodlná.

Rozkládací pohovka
Rozkládací pohovka

Pohovku musíte vybírat dle toho, zda se na ní bude sedět pouze občas, nebo bude sloužit k častějšímu a delšímu sezení. Pohovky mají nejen různé barvy a tvarové provedení, ale i velikostní. Nemáme na mysli počet míst k sezení, nýbrž rozměry místa k sezení. Každá pohovka má jinou šířku a hloubku sedáku, a také jinou výšku opěrky. Každý má jiné tělesné proporce, nelze tedy jednoznačně říci, na které pohovce se sedí nejpohodlněji. Zatímco vysoké osoby ocení pohovky se sedákem s větší hloubkou, nízké osoby ocení pravý opak.

Výška opěradla je pro pohodlí také velmi důležitá. Pokud na pohovce sedíte delší dobu, zjistíte, že příliš nízké opěradlo je značně nepohodlné a po chvíli vás začnou bolet záda. Ne vždy se tedy vyplatí investovat peníze do moderních pohovek s vysoce estetickým vzhledem na úkor praktičnosti a komfortu. Ve výsledku vám taková pohovka může být zcela k ničemu.

Aby bylo sezení na pohovce ještě příjemnější, je na lepších pohovkách instalovaná vysouvací podnožka či jsou do pohovky integrovány výškově a polohově nastavitelné podhlavníky, které oceníte zejména při sledování filmů, ale i při čtení. Podobně jsou na tom sedací soupravy do U či L. Sedací souprava těchto tvarů je zpravidla vybavena lenoškou, která slouží jednak pro usazení hostů, ale také pro lenošení u televize.

Nezapomínejte na praktičnost

Při výběru pohovky či sedací soupravy dbejte také na její praktičnost, zvlášť máte-li doma často návštěvy a také pokud máte malý obývací pokoj. Pohovky a sedací soupravy často nenabízí jen prostor k sezení, ale jsou vybaveny i úložným prostorem, který lze využít pro skladování bytového textilu, dětských hraček apod. Pokud u vás často přespává návštěva, jistě ji potěšíte tím, že nemusí spát na zemi. Zbytečné přemísťování a skládání matrací vyřeší rozkládací pohovka. Tu je možné rozložit během několika málo vteřin, ovšem najdou se typy pohovek s trochu složitějším systémem. Proto je vhodné vyzkoušet nejen to, jak se na pohovce sedí, ale také jak náročné je ji rozložit.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Pokud sháníte pohovku či sedací soupravu, vyhledejte si tu pravou na stránkách inhaus.cz. Jedná se o internetový vyhledávač a porovnávač nábytku, na kterém naleznete nábytek z několika různých e-shopů.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů