Vyberte šatní skříň, která bude vyhovovat ve všech ohledech

Šatní skříň je nábytek, který využíváte několikrát během dne. Pouhé moderní designové provedení šatní skříně při výběru skříně tedy nepostačí. Při výběru je nutné vybrat takovou skříň, která bude dostatečně velká, bude náležitě vybavena, a která se do místnosti bude hodit také z hlediska konstrukčního provedení.

Aby skříň nevyčnívala

Šatní skříň, obdobně jako každý jiný nábytek, by měla do interiéru zapadnout. Jelikož je šatní skříň obvykle v ložnici či v dětském pokoji, měla by být nejlépe ve stejném dekoru, jako jsou postele, stoly, police a komody. Pokud je interiér barevný, je možné jako univerzální řešení použít neutrální barvy. Například černá a bílá šatní skříň se hodí do každého interiéru s pastelovými barvami.

jak vybrat šatní skříň
Výběr šatní skříně s posuvnými dveřmi

Dveře šatní skříně

Standardně jsou nabízené šatní skříně s posuvnými dveřmi a s klasickými dveřmi na pantech. Šatní skříň s posuvnými dveřmi se více hodí do stísněného prostoru. Pokud máte skříň umístěnou naproti posteli a v uličce není dostatek místa, posuvné dveře jsou vhodnou volbou. S otevřenými dveřmi skříně není možné uličkou projít a při oblékání  je nutné dveře dokola otevírat a zavírat. Při výběru skříně je vhodné zkontrolovat hlučnost pojezdu dveří. Některé levnější modely mohou být poměrně hlasité, což nemusí být příjemné pro druhou spící osobu.

Klasické dveře na pantech jsou naopak vhodné do prostorných místností. Navíc dveře s plynovými dojezdy jsou velmi tiché.

Velikost šatní skříně

Skříň musí být natolik velká, aby se do ní vešlo nejen všechno sezónní a společenské oblečení, ale i sportovní, pracovní a jiné oblečení. Skříně jsou zpravidla vysoké až po strop, v horní části se skladuje sezónní oblečení, které není momentálně nošené. Je lepší koupit větší skříň a mít oblečení přehledně roztříděné po méně kusech, než mít skříň „tak akorát“, která bude oblečením zarovnaná k prasknutí.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Členění šatní skříně

Vnitřní členění šatní skříně je také důležité. Skříně mají sekce určené k uskladnění, či pověšení různého oblečení a doplňků. Člověk, který každý den chodí do práce v obleku, jistě ocení zvětšený prostor pro pověšení košilí, kravat a saka. Skříně mají také vyčleněné prostory pro uskladnění opasků, klobouků a kabelek. Pokud naopak vybíráte skříň pro dítě, oceníte velké množství poliček, na které je možné uskladnit všechno prádlo od ponožek, až po mikiny. Ramínka slouží pro pověšení zpravidla pár kusů košilí, svetrů a případně bund.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů