Vybíráme dřevěný zahradní domek

Nedostatek skladovacího prostoru a chybějící místo pro dětské radovánky jsou nejčastějším důvodem pořízení zahradního domku. Aby měl domek dlouhou životnost a byl vždy maximálně využit, musíme jej pečlivě vybrat.

Využití dřevěného zahradního domku

Před koupí zahradního domku si musíme ujasnit, k čemu jej budeme využívat. Domek můžeme využívat k trvalému uskladnění zahradního nářadí, přívěsu, sekačky, vertikutátoru, zaparkování auta či k sezónnímu uskladnění zahradního nábytku a technologických součástí bazénu. Lze jej také užívat jako obytnou součást k občasnému přespání, nebo může sloužit dětem pro jejich dovádění a hry. Využití je tedy široké.

Zahradní domky lze v průběhu životnosti užívat různými způsoby. Zahradní domek je možné pořídit pro děti jako místo zábavy a radovánek. Česká dětská hřiště a školky zahradní domky využívají především pro uskladnění všech hraček a interaktivních pomůcek pro výuku. Jakmile ratolesti odrostou, může se zahradní domek využít jako sklad, příp. jako garáž pro auto. Z toho důvodu musíme myslet dopředu a pořídit domek na nářadí dostatečně veliký, aby se do něj všechny přístroje a příslušenství, příp. osobní auto vešlo. Pokud máte malou zahradu a další využití domku v podobě skladu neplánujete, nabízí se dětské domečky, které jsou rozměrově menší a slouží pouze dětem na hraní.

Luxusní domky nabízí útulné prostředí pro občasné přespání rodiny na zahradě, ubytování hostů po zahradní párty. Pokud luxusní domek napojíte na elektřinu, vodovod a odpadní potrubí, můžete jej přes léto využívat bez jakýchkoli omezení.

Konstrukce zahradních domků

Zahradní domky české výroby jsou dodávány jako stavebnice v předmontovaném stavu. Montáž je jednoduchá a zvládne ji každý šikovný kutil. Domky jsou vyrobeny buď z panelové, nebo srubové konstrukce. Panelová konstrukce se vyznačuje kostrou z trámků, která je jednostranně opatřena palubkami, srubová konstrukce se naopak vyznačuje deskami, které se v rozích sesazují do předem vyfrézovaných drážek.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Zahradní domky jsou vyráběny s podlahou, některé typy domků jsou však bez podlahy. Domky bez podlahy je vhodné osazovat na předem zhotovený betonový základ, kdežto domek s podlahou lze instalovat na zemní vruty. Založení je tedy jednodušší a rychlejší.

Zahradní domky jsou vyrobeny nejčastěji ze smrkového dřeva a sílá jednotlivých prvků je pochopitelně závislá na ceně. Standardně jsou podlahy vyrobené z 19 mm tlustých desek, zastřešení je provedeno z 16 – 19 mm tlustých desek a obvodové stěny zahradních domků jsou 19 – 44 mm tlusté. Čím větší tloušťka obvodové stěny, tím lepší stabilita, nosnost obvodových stěn, ale také životnost konstrukce.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů