Vybíráte tapety? Víme, které jsou vhodné do jednotlivých místností!

soutez

Tapety dokážou i z fádní místnosti vytvořit prostor, který se jen tak neomrzí. Vybrat ale tu správnou do dané místnosti není úplně jednoduché. Například do kuchyně či koupelny musíte vybrat takovou tapetu, které nevadí vlhko, do dětského pokoje se zase nehodí neprodyšné tapety, pod kterými se může tvořit plíseň. Proto jsme pro vás spolu s týmem online nákupní galerie s nábytkem a dalšími produkty do domácnosti Biano.cz připravili průvodce po jednotlivých místnostech, díky kterému při výběru tapety vedle nešlápnete.

 

Tapety na zeď do obývacího pokoje
Tapety na zeď do obývacího pokoje

Obývací pokoj

 “Ideální do obývacího pokoje jsou vliesové tapety, které se vyrábějí ve velkém množství barev a vzorů a navíc se lepí opravdu velice snadno, takže se nebudete rozčilovat ani při tapetování opravdu dlouhé stěny za pohovkou,” doporučuje Petra z Biano.cz, která si vliesovou tapetu do obýváku nedávno sama pořídila a nemůže si ji vynachválit.
Další možností jsou fototapety nebo tapety s 3D motivy – ujistěte se ale, že je váš obývací pokoj dostatečně velký, abyste si obraz na stěně mohli skutečně vychutnat, hezky totiž vypadají až ze vzdálenosti 2 metry. Šanci tu ale můžete dát i daleko levnějším papírovým tapetám, které také sežene v množství krásných motivů, nejsou však příliš odolné, jejich aplikace je poněkud náročnější a může se stát, že tak trochu změní tvar.

Kuchyň

 Obklady za pracovní deskou v kuchyni můžete vyměnit za kvalitní vinylovou tapetu – na rozdíl od ostatních druhů tapet totiž snese i vlhko a páru, je nejodolnější a je omyvatelná. I tak ale mezi vinylovými tapetami vybírejte pečlivě – do kuchyně je třeba vybrat skutečně odolnou tapetu, která se jen tak neodře nebo neroztrhne. Čím silnější vinylová vrstva, tím kvalitnější tapeta.

Tapeta na zeď do ložnice
Tapeta na zeď do ložnice

Ložnice

Vzhledem k tomu, že ložnice slouží především k odpočinku, odolnost tapety není při výběru hlavním kritériem. Zároveň se tu nemusíte ohlížet na vlhko nebo třeba kouř, takže se můžete poohlédnout i po papírových nebo luxusních textilních tapetách, které jsou tradiční, ekologické, zdravotně nezávadné a díky vliesovému podkladu se na rozdíl od papírových tapet snadno lepí i strhávají. Vybírat můžete i mezi vliesovými tapetami, které jsou vhodné do všech obytných místností.

 Dětský pokoj

 “Tapeta v dětském pokoji musí vydržet i nešetrné zacházení, takže sem rodiče často volí odolné vinylové tapety. Ty jsou ale také neprodyšné a proto jejich výběr neuspěchejte a ujistěte se, že jsou nezávadné a nevypouští zdraví škodlivé látky,” radí Lucie z Biano.cz. Další vhodnou variantou je i tady vliesová tapeta, která se snadno lepí a je omyvatelná. Pokud ale nechcete v dětském pokoji tapetovat celé stěny, mohou pro vás být nejlepším řešením tapetové bordury, které pokojíček rozveselí raz dva.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

 

 

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů