Vychytávky pro rok 2017, které musíte mít – 2. díl

Chytrý termostat ecobee4

O chytrých termostatech jsme vás již informovali v článku Chytré termostaty – šetřete na vytápění domu. Chytré termostaty pracují obdobně jako ty klasické termostaty s tím, že jsou jejich funkce rozšířené o možnost spárování termostatu s chytrým telefonem, ve kterém je nainstalovaná příslušná aplikace. Termostat poté reguluje teplotu například v závislosti na tom, jak daleko se nachází členové rodiny od domova, přičemž vzdálenost je vyhodnocena na základě signálu z mobilního telefonu. Další výhodou je ovládání kotle na dálku odkudkoli, kde je připojení na internet. Pokud se vracíte domů z dovolené, na dálku si můžete zapnout kotel, aby dopředu vytápěl pokoje. Kromě toho je také možné sledovat aktuální spotřebu a výkon kotle, dělat týdenní, měsíční a sezónní reporty apod.

Chytrý termostat ecobee 4 Alexa má ještě jednu vychytávku, kterou je ovládání hlasem skrze Amazon Alexu, o které jsme se zmínili v Vychytávkách pro rok 2017 – 1. díl, ovšem v tomto termostatu je detektor hlasu přímo zabudovaný.

Tato vychytávka s dotykovým displayem a jednoduchým intuitivním ovládáním dokáže dle výrobce uspořit až 23 % energií na vytápění.

Nest protect – bezpečnost především

Bezpečná domácnost se neobejde bez detektoru kouře, inteligentní bezpečná domácnost se neobejde bez detektoru kouře a oxidu uhelnatého Nest Protect. Jedná se o detektor jako každý jiný s tím rozdílem, že vypadá mnohem lépe a má pěkné designové provedení.

Oproti běžným detektorům je Nest možné propojit přes Wi-Fi bezdrátově s chytrým telefonem. Díky tomu vás může detektor varovat před nebezpečím, ať jste kdekoli. Drobnou výhodou je i podsvícení detektoru. Podsvícené je v tomto případě kolečko na ovládání deketoru a barvu mění v závislosti na koncentraci škodlivin ve vzduchu. Kolečko se rozsvěcuje v závislosti na detekci pohybu a například v ložnici je možné jej využít jako orientační světlo.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Robotický vakuový vysavač Neato Botvac

Robotický vysavač již na trhu nějakou dobu je. Jedná se o poměrně levnou záležitost, jednoduchý robotický vysavač se dá pořídit už od 3 000,-Kč. Robotický vysavač udělá práci za vás, v nastavený čas vyjede z dokovací stanice, kde se nabíjí a začne vysávat. Díky senzorům se pohybuje po celém bytě, a jakmile zaznamená pokles výdrže baterie, ihned se sám navede do doku, zaparkuje a začne se opět nabíjet.

Robotický vysavač Neato Botvac umí víc. Tento vysavač je možné propojit s mobilním telefonem a vysavač ovládat stejně jako autíčko na dálkové ovládání. Pomocí ovladače v aplikaci můžete z pohodlí křesla s vysavačem zajet na místo, kam vám upadl drobek. Využili byste takovou funkci? Cena se díky této a dalším několika rozšířením zvedla na přibližně 20 000,-Kč.

Pet Cube Bites Camera – když se vám stýská po domácím mazlíčkovi

Teď něco pro milovníky koček a pejsků. Pokud se vám v práci, nebo na cestách stýská po vašem čtyřnohém mazlíčkovi, povídejte si s ním, nakrmte ho a hrajte si s ním on-line díky Pet Cube Bites kameře. Toto zařízení v sobě ukrývá dávkovač krmiva, full-HD kameru, reproduktor a Wi-Fi, díky čemuž můžete zařízení propojit s počítačem, telefonem a tabletem, sledovat video se zvukem na obrazovce vašeho zařízení a na mazlíčka dokonce i mluvit.  Jakmile si mazlíček přijde na zavolání k PetCube kameře a řádně poprosí, v aplikaci mu hodíte granulku. Z přístroje tak doslova vystřelí jedna granule. Jak se s tím mazlíček popere, je čistě na něm. Buď granuli chytí, nebo bude granule honit po celém pokoji. Spíš než o přístroj pro pravidelné krmení se jedná o zábavnou on-line hru s vaším psem nebo kočkou.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů