Vychytávky do bytu pro rok 2017, které musíte mít – 1.díl

Patříte-li mezi příznivce moderních technologií, inteligentních domácností a bytových doplňků v designovém provedení, tak právě vám přinášíme tipy na pořízení těch nejlepších kousků inteligentních vychytávek pro rok 2017.

Chytré žárovky Philips Hue White 60W Equivalent Smart Bulb – Starter Kit

Úsporné LED žárovky jsou dnes standardem. Nejenže mají řádově vyšší životnost, ale jsou dokonce schopny oproti klasickým žárovkám ušetřit až 85 % energie. Kdo se nespokojí s těmito výhodami, spokojí se s výhodami chytré žárovky Philips Hue. Žárovku je totiž možné ovládat přes Wi-Fi jednoduše pomocí telefonu, nebo tabletu. Světlo v obývacím pokoji tak můžete ovládat odkudkoli z domova či dokonce odkudkoli ze světa, kde je připojení k internetu. Instalace aplikace a spárování zařízení je intuitivní a zabere pár minut.

Samozřejmostí je pochopitelně i časovač, díky kterému lze nastavit automatické zapínání světel pro případ, kdy nejste doma.  Dobře tedy poslouží i jako ochrana proti zlodějům. Lze dokonce ovládat i intenzitu osvětlení bez jakéhokoli dalšího příslušenství. Jednoduše nastavíte požadovanou míru osvětlení na displeji telefonu.

Celý systém osvětlení je propojen s chytrým telefonem skrze Philips Bridge propojený s Wi-Fi routrem. Díky tomuto zařízení lze spárovat telefon až s 50 žárovkami a ovládat každou zvlášť nezávisle na ostatních.

Chytré žárovky jsou běžně k dostání v setech Starter Kit obsahující Bridge a 2 – 3 chytré žárovky Hue.

Barvám se meze nekladou

Chytré žárovky Hue color ambiance nabízí až 16 miliónů barev v jedné žárovce. Díky aplikaci je možné přednastavit barevná schémata pro jakýkoli okamžik – hraní her, sledování filmu, posezení s přáteli, čtení apod. Aplikace Philips Hue umožňuje nastavit jakýkoli odstín barvy a jakoukoli intenzitu osvětlení.

Žárovku můžete díky dalším aplikacím synchronizovat dokonce i s hudbou. Při poslouchání hudby si tak melodii užijete na maximum díky reakcím světla.

Třešničkou na dortu je pak ovládání osvětlení hlasem nebo senzorem pohybu. K tomu je však potřeba další chytré vybavení se funkcí rozpoznání hlasu. Jednou z nejznámějších představitelů takového zařízení je Amazon Echo.

Amazon Echo Dot – zařízení, které poslouchá rozkazy a povídá si s vámi

Již před nějakou dobou byl na trh uveden chytrý reproduktor Amazon Echo, který je propojen se sítí Wi-Fi. Jedná se o reproduktor válcového tvaru o průměru cca 8 cm a výšky 24 cm. Amazon Echo Dot je kompaktnější zmenšenina tohoto zařízení a jeho výška je pouhých cca 5 cm.

Co Amazon Echo Dot vlastně dokáže?

Jednak umí přehrávat on-line hudbu například z Amazon Music Library, nebo hudbu z tabletu a telefonu. Kdyby však uměl jen přehrávat hudbu, nebyl by nijak zvláštní. Reproduktor v sobě totiž ukrývá Amazon Alex. Kdo, nebo co je to Alex? Alex je virtuální slečna – umělá inteligence, která dokáže plnit rozkazy (hlasem dokážete nastavit například budík nebo připsat záznam na to-do list), ale dokáže i odpovědět na jednoduché dotazy ohledně počasí, času, plánovaných schůzek, rozvrhu dne apod.

Jelikož je zařízení trvale připojeno k internetu, může vám zodpovědět dotazy dohledatelné v podporovaných databázích jako je třeba Wikipedia. Alexa vám tak může vysvětlit jakýkoli pojem či vás informovat o události, aktuálních zprávách, nebo vám může říct vtip.

Pokud vaše domácnost oplývá chytrým elektronickým vybavením, je možné tato zařízení bezdrátově propojit a ovládat je hlasem skrze Alexu. Pokud tedy máte v domácnosti chytré zásuvky a žárovky (jako například Philips Hue viz výše), můžete je ovládat přednastaveným jednoduchým příkazem. Na dálku můžete zapnout/vypnout světlo, ztlumit světlo, změnit barvu osvětlení, nebo zapnout jakýkoli spotřebič v domácnosti.

Kam Amazon Echo Dot umístit?

Amazon Echo Dot je vhodné umístit na místo, kde bude nejčastěji využívané. Ovšem ten, kdo si to může dovolit, může pořídit vícero zařízení a rozmístit je po celém domě tak, aby byla Alexa dostupná v každém koutě domu.

Sw1tch.me Ena – jediný chytrý vypínač světla, který kdy budete potřebovat

Designová inteligentní řešení už pohlcují i klasické vypínače na světla. Pokud jste již nyní přesyceni starými, i když módními plastovými vypínači, třeba vás nadchne chytrý vypínač Sw1tch.me Ena. Tento vypínač není na rozdíl od klasických vypínačů vyroben z laciného plastu. Jeho provedení působí robustněji díky použití hliníku a skla.

TIP: Věděli jste, že porovnáním nabídek můžete ušetřit až 30 % nákladů?
Jeden formulář, vícero nabídek. Neztrácejte čas s hledáním firmy.


Kulatého chytrého vypínače se nemusíte ani dotknout, aby světla rozsvítil, nebo zhasnul. To ovšem není vše. Vypínač lze nastavit do módu automatického rozsvěcování a zhasínání když přijdete, resp. odejdete z místnosti.

Další mód – Alarm – lze využít jako ochranu před zloději. V případě, že vypínač detekuje v místnosti pohyb, zašle vám na mobil SMS zprávu či e-mail. Jak je to možné? Chytrý vypínač je totiž napojen na Wi-Fi a dokáže tak vše ovládat bezdrátově. Chytrý vypínač Sw1tch.me Ena lze spárovat s jakýmkoli chytrým telefonem s operačním systémem iOS nebo Android.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů