Výhody a nevýhody nakupování nábytku v e-shopech. Vyplatí se objednat si vybavení interiéru online?

Nábytek patří mezi zboží, bez kterého se neobejdeme. Jedná se ovšem o oblast, kde lze utratit větší množství peněz. Při nákupu byste tedy měli být obezřetní, což platí i pro nákupy v e-shopech.

Online nákupy nábytku jsou stále oblíbenější

Češi utrácejí v e-shopech nejvíce za elektroniku (cca 40 % všech nákupů) a hned na druhém místě je zboží z oblasti dům a zahrada (16 %). Lidé si přitom neustále častěji přes internet kupují i nábytek, přičemž se mohou pořídit úplně vše, co nabízejí kamenné obchody. Online si lze tedy objednat stůl a židle, skříně, postele i celé kuchyňské sestavy. Nákup v některém z internetových obchodů má spoustu výhod, ale existují rovněž nevýhody. Ty lze ovšem poměrně úspěšně eliminovat.

Výhody nákupu nábytku přes internet

Obliba nákupů v internetových obchodech spočívá především v nižších cenách. Pořizovací ceny mohou být výhodnější o mnoho procent, navíc si jednotlivé obchody pro své zákazníky pravidelně připravují různé slevové kupóny a další akce (viz https://kuponer.cz/vsechny-kupony/). Při nákupu za určitou částku můžete mít také dopravu zdarma a existují i další výhody. Prohlédnout si ostatně lze výhodné nabídky z Vivre, ale různé zajímavé akce nabízí většina e-shopů nabízejících nábytek.

Další výhodou online nákupu (nejen) nábytku je široký sortiment produktů, které budete mít v kamenných prodejnách vzhledem k omezeným prostorům k dispozici jen těžko. Navíc jsou přehledně seřazeny v kategoriích a v e-shopech lze také jednoduše vyhledávat dle požadovaných parametrů. Nakupování na internetu je zároveň výrazně komfortnější. Veškeré produkty si můžete prohlédnout a porovnat z pohodlí vlastního domova, takže nákup je i časově méně náročný.

Nakupování v internetových obchodech je rychlé i v dalším ohledu. Kvalitní e-shopy totiž expedují zboží do 48 hodin (pokud je skladem) a navíc si ho můžete nechat zaslat nejen domů či do práce, ale také na některé z výdejních míst, na která si ale budete muset sami zajet a vybraný nábytek vyzvednout. Existují navíc různé nákupní portály jako Heureka.cz, které umožňují nejen porovnat ceny jednotlivých produktů, ale také si přečíst recenze předešlých zákazníků.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nevýhody online nakupování nábytku

Hlavní nevýhodou nákupu nábytku na internetu je nemožnost vidět zboží na vlastní oči a „osahat“ si ho. Tento problém lze nicméně jednoduše obejít. Musíte si ale pro nákup vybrat internetový obchod, který má u jednotlivých produktů velké množství kvalitních fotografií a k dispozici by měly být rovněž popisky, údaje o rozměrech apod. Mnohé internetové obchody navíc mají své kamenné prodejny či showroomy, v nichž si lze prohlédnout vybraný nábytek na vlastní oči.

Fotografie a popisky samozřejmě ve většině případů nemohou vynahradit přítomnost prodavače, jež vám odpoví na konkrétní dotazy. E-shopy na druhou stranu nabízejí možnost on-line podpory či infolinky. Internetové obchody naopak obvykle nenabízejí některé služby, mezi které např. patří montáž nábytku přímo ve vaší domácnosti. Na druhou stranu bývají součástí zboží podrobné návody (musí být samozřejmě v češtině), podle nichž by měl nábytek zvládnout smontovat takřka každý.

Mnozí (především starší) lidé se obávají nakupovat v e-shopech, ačkoli se tento trend v posledních letech výrazně mění. Opatrní byste měli být především v méně známých a neprověřených internetových obchodech, kde není moudré platit předem, ale vhodnější využít dobírku. U „zajetých“ e-shopů však takové riziko nehrozí. I když se vás navíc budou chtít některé e-shopy přesvědčit o opaku, rovněž v oblasti nábytku máte 14 dnů na vrácení zboží bez udání důvodů.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů