Výhody plastové střešní krytiny

Obliba plastových střešních krytin pomalu roste na úkor tradičních pálených tašek. Plastové šablony se vyrábějí na vstřikovacích lisech a to nejčastěji z PVC, polyesteru nebo polykarbonátu. Rozdíly mezi jednotlivými materiály jsou značné. Pokud si tyto materiály porovnáte, nejčastěji zaznamenáte rozdíly v ceně a UV ochraně. Zatímco střechy z PVC jsou zpravidla nepříliš kvalitní, resp. Neodolávají tak dobře povětrnostním podmínkám, střešní krytiny z polyesteru nebo polykarbonátu můžeme určitě doporučit.

Střecha z recyklovaného plastu

Výhodou plastové střechy jsou samozřejmě i jejich ekologické důvody. Ptáte se proč? „Vždyť jde přeci o plast a nikoliv pálenou tašku z poctivé hlíny!“ řeknete si. Například jeden z největších prodejců plastové střešní krytiny v ČR je společnost První Chodská dodává na trh plastové krytiny pouze z ekologického recyklátu, takže svoji plastovou střešní krytinou vlastně podpoříte boj s celosvětovým problémem v podobě plastového odpadu.

Plastová střešní krytina
Plastová střešní krytina

Mezi další výhody patří nižší cena i hmotnost plastové střešní krytiny. Zatímco váha pálené střešní krytiny se pohybuje kolem 50 kg na m2, váha plastové střešní krytiny je na méně, než polovině. Díky využití recyklátu navíc klesají i výrobní náklady, díky čemuž jsou zpravidla plastové střešních krytiny levnější, než ty pálené nebo betonové.

Možná se ptáte, jak bude taková plastová střecha vypadat za pár desítek let. V případě volby varianty s vyšší ochranou proti UV je barevná stálost velmi dobrá a krytina tak vydrží srovnatelně dlouho jako ostatní střešní krytiny. Jejich výhodou je samozřejmě i možnost kombinovat standardní plastovou střešní krytinu z několika tvarovkami v podobě světlo propouštějících střešních tašek.

Pokládku střešní plastové střechy doporučujeme svěřit opravdovým profesionálům. Plast totiž v zimě i létě mění celkové vlastnosti a roztahuje se. Je tedy potřeba dodržet dilatační spáry a řadu dalších pravidel pro plastové střešní krytiny.

Tip: Chystáte se na novou střechu? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Kalkulace ceny střechy_02

Značky, které vyrábějí plastové střešní krytiny jsou Lanitplast a EUREKO.

Polykarbonáty od Lanitplastu

Lanitplast patří u nás mezi největší dodavatele průhledných polykarbonátů. Najdete u nich trapézový polykarbonát, šablony pro imitaci tašek, plexisklo i sklolaminátové desky.

Jednoduchost od EUREKO

Plastové krytiny EUREKO se pokládají stejně jako pálené tašky. Jejich vysoká odolnost vůči vodě, mrazu i slunci spočívá především v unikátní technice výroby. Vzhled připomíná především střechy z břidlice, jež jsou u nás považované spíše za luxusní střešní krytinu.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Stavba střechy
Jedná se o:
Typ střešní krytiny
Co vše si přejete realizovat?

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů