Zamezte teplu přístup do pokoje kvalitními žaluziemi

Horké letní dny jsou tu a slunce nepříjemně rozpaluje nejen vše venku, ale i uvnitř budovy. Sluneční paprsky prostupující skrze okna oslňují, ale také zvyšují teplotu vzduchu na neúnosnou mez. Pobyt v přehřáté místnosti se tak stává nekomfortním.

Pokud chcete v interiéru docílit příjemné teploty, nemusíte si pořizovat drahou a energeticky náročnou klimatizaci. Problém pomůže vyřešit vhodně zvolená stínící technika, která zachytí sluneční paprsky a zabrání přehřátí interiéru. Kromě vynikajících vlastností stínění plní také funkci designovou a lze s ním zkrášlit interiér i exteriér domu. Pojďme se blíže podívat na žaluzie.

Doby, kdy bylo možné pořídit pouze obyčejné žaluzie jednoho stylu, jsou dávno pryč. Vybírat můžete z mnoha typů žaluzií v různém materiálovém a barevném provedení. Vnitřní žaluzie lze pořídit v různých barevných odstínech, ale i v dekoru dřeva. Výrazný pokrok zaznamenala i exteriérová stínící technika, která nejen dobře vypadá, ale také zaručí obrovskou energetickou úsporu.

Vnitřní horizontální žaluzie
Vnitřní horizontální žaluzie

Vnitřní nebo venkovní žaluzie?

Pokud se nechcete pouštět do velkých stavebních úprav, nebo máte na pořízení žaluzií omezený rozpočet, ideální volbou jsou vnitřní horizontální žaluzie, které se snadno instalují, ovládají a jsou cenově nejpříznivější. Vnitřní žaluzie namontujete na jakékoli nové i staré okno, v nabídce jsou i žaluzie do starých zdvojených oken. Lze si libovolně zvolit barvu lamel a profilu a dozdobit s nimi interiér. Stažené žaluzie v horkých parných dnech dokážou snížit teplotu v interiéru, ale exteriérové žaluzie jsou efektivnější.

Venkovní žaluzie nevpustí horko dovnitř

Venkovní žaluzie mají lepší termoregulační efekt než interiérové žaluzie a dokážou snížit teplotu až o 8 °C. Tím, že jsou umístěné zvenčí, zachytí sluneční paprsky dříve, než se dostanou k oknu. Okenní tabule se nepřehřívá a teplo se do interiéru nedostane. Můžete si libovolně vybrat tvar lamel a zvolit třeba moderní tvary Z a S, které do sebe díky vlisované gumě krásně zapadnou a výborně zastíní. Lze je namontovat jak do novostaveb, tak dodatečně a přizpůsobit ovládání svým potřebám – manuálně či motoricky. Nebo můžete vsadit na moderní technologie, k žaluziím si pořídit řídicí jednotku a ovládat žaluzie pomocí chytrého telefonu či počítače.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Žaluzie na míru

Žaluzie na míru si můžete objednat pohodlně z domova – například na e-shopu labona.cz. Zde najdete nabídku nejprodávanějšího typu stínicí techniky, a to horizontálních žaluzií, ale i vertikálních žaluzií, venkovních žaluzií i rolet, sítí proti hmyzu či třeba markýz. Najdete zde rady a tipy, jak vybrat vhodné stínění, ale i řadu nápomocných videí, jak okno změřit a samozřejmě také, jak vybrané stínění namontovat.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů