Zásuvka s USB nabíječkou 2v1 a její výhody | stavimbydlim.cz
Home Bydlení Zásuvka s USB nabíječkou 2v1 a její výhody

Zásuvka s USB nabíječkou 2v1 a její výhody

0

Zná to každý. Všechny zásuvky obsazené, není kam zapojit ani mobil nebo tablet na nabíječku, USB porty na počítači také žádné volné nezbyly. Co teď? Je na čase investovat do zásuvek s USB nabíječkou.

Zásuvka ABB Tango s USB nabíječkou
Zásuvka ABB Tango s USB nabíječkou (zdroj: abb.cz)

V dnešní době jsou zvýšené nároky na počet zásuvek a USB portu v domácnosti. Je to tím, že je stále více domácích spotřebičů, ale zejména je stále větší množství zařízení, které je možné dobíjet přes USB. Typickými představiteli jsou v tomto případě chytré mobilní telefony, tablety, foťáky, herní konzole apod. Čtyřčlenná rodina má v průměru 10 – 12 kusů této elektroniky.

Řešením jsou zásuvky s integrovanou USB nabíječkou

Zásuvka s USB nabíječkou je klasická zásuvka, která má standardní konstrukci a design, ovšem v rohu zásuvky se nachází další zástrčka v podobě USB portu. Velkou výhodou těchto zásuvek je, že pracují odděleně a nejsou na sobě závislé. Můžete tak dobíjet telefon, zatímco máte v zástrčce zapojené domácí kino či jiný spotřebič.

Powercube zásuvka s dvojnásobnou USB nabíječkou
Powercube zásuvka s dvojnásobnou USB nabíječkou (zdroj: talksmart.ro)

Cena zásuvky s USB nabíječkou

Nevýhodou těchto zásuvek může být pro některé příliš vysoká cena. Ta se pohybuje okolo 1 100 – 1 200 Kč za kus, přičemž obyčejná zásuvka se dá pořídit již za 50,-Kč.

Důležitým parametrem s USB zástrčkou je výstupní napětí a jmenovitý proud. Výstupní napětí je 5 V a jmenovitý proud cca 700 mAh. Zásuvka má standardních 16 A a 250 V napětí.

Zásuvky s USB portem nabízí především jeden z největších dodavatelů elektroinstalačního materiálu – společnost ABB. Ta dodává USB zásuvky prakticky ve všech svých modelových řadách –  Classic, Swing, Levit, Tango, Neo, Element, Time, Decento atd. Dalším výrobcem je například oneConcept se svým modelem WS-2USB, který se dá pořídit již za 700,-Kč. Tento model není ovšem po designové stránce vymakaný jako dražší modely od ABB. Za to je osazena dvěma USB zástrčkami.

Powercube prodlužovačka s držákem na pracovní plochu stolu, USB nabíječka v zásuvce
Powercube prodlužovačka s držákem na pracovní plochu stolu (zdroj: powercubes.eu)

Zásuvku nebo rozdvojku s USB nabíječkou?

Moderním řešením prodlužovačky/rozbočky je powercube. Jedná se o propracovanou vzhlednou kostičku, která je vyrobena v několika barevných provedeních – červená, šedá, modrá, fialová a zelená. Díky tvaru rozbočovače je možné plnohodnotně využít všechny zástrčky. Powercube se dá pořídit buď jako prodlužovačka, nebo přímo rozbočovač do zásuvky. Na výběr máte dále z provedení nabízející 5 zásuvek, 4 zásuvky a 2 USB nabíječky nebo 4 zásuvky a tlačítko ON/OFF. Výhodou těchto prodlužovaček/rozbočovaček je, že se dají vzájemně propojit a zapojit tak na jedné původní zásuvce mnoho elektroniky.