Zimní zahrada aneb jak být celý rok blízko přírodě?

Také byste chtěli mít obytnou plochu s přímým výhledem ven, kterou byste mohli užívat po celý rok a za jakéhokoliv počasí? Kde byste mohli v teple trávit čas s rodinou a přáteli, i když venku právě sněží? Nebo chcete mít jen chvilku pro sebe a přitom se dívat do přírody? Pak potřebujete zimní zahradu.

Zimní zahrada je zasklená konstrukce, která je přičleněna ke stěně domu a tvoří přechodový obytný prostor mezi vlastním domem a venkovním prostředím zahrady. Vzhledem k tomu, že taková zimní zahrada se stane výrazným architektonickým prvkem každého domu, je třeba ji pečlivě a s ohledem na stávající dům navrhnout. Aby vaše zimní zahrada byla nejen krásná, ale hlavně funkční, musíte vhodně volit konstrukční materiály, ze kterých bude váš nový obytný prostor vytvořen. Volit se dá mezi hliníkovými, plastovými a dřevěnými rámy konstrukce. Každý z těchto materiálů má svá pro a proti. Avšak nejčastěji se zimní zahrady staví ze dřeva, protože právě dřevo je takovým přírodním materiálem, který dokáže vytvořit velmi přirozený přechod z interiéru domu do zahrady – tedy do přírodního prostředí se stromy, keři a květinami.

Vzhledem k tomu, že zimní zahrada vyžaduje orientaci na jižní stranu, strmé zasklené plochy a cílené proudění vzduchu, slouží jako kolektor teplého vzduchu a dá se díky ní částečně ušetřit na energii na vytápění. Zimní zahrada by měla splňovat čtyři základní funkce. Estetickou – měla by zkrášlit náš dům, obytnou – měla by nám poskytnout patřičné pohodlí, užitnou – měla by rozšířit náš dosavadní prostor a v neposlední řadě by nás měla sbližovat s přírodou, tedy s naší zahradou.

Ať už se rozhodnete pro zimní zahradu s rámy zasklených ploch ze dřeva, plastu či hliníku, měli byste si dobře rozmyslet, k jakému účelu chcete, aby váš nový prostor sloužil. Podle toho pak zimní zahradu navrhněte. Pokud byste zde chtěli nejen jíst, odpočívat nebo si číst, ale například i pěstovat rostliny, pak musíte dát pozor na vlhkost. Tu je třeba správně odvádět a zajistit tak, aby se okna nerosila, stěny neplesnivěly, vy jste měli co největší komfort a rostlinám se dobře dařilo.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů