Anhydritové podlahy v rodinném domě jsou hotové za pouhý den

nacenění

Plovoucí podlahy jsou dnes standardem. Prakticky v každém novém domě, mnohdy i v dřevostavbách, jsou plovoucí podlahy zhotoveny tzv. mokrým způsobem. Jedná se o podlahy, které jsou udělány buď z litého betonu, nebo z anhydritu. Jelikož mají anhydritové podlahy dobré vlastnosti, přijatelnou cenu a lepší zpracovatelnost, dostávají se do popředí před lité betonové podlahy a používají se ve velkém pro stavbu roznášecích vrstev těžkých plovoucích podlah.

Anhydritové lité podlahy se aplikují běžně v tloušťce 40 – 55 mm. Jedná se o roznášecí vrstvu, která je aplikována celoplošně na kročejovou izolaci (příp. tepelnou izolaci podlahy na zemině), na kterou se následně zhotoví samonivelační stěrka a položí podlahová krytina. Anhydritová litá podlaha sice není vhodná do vlhkých prostor, ale do kuchyní a koupelen v rodinných domech ji lze použít.

Nevhodná je naopak například do garáže či do sklepních prostor. I přesto, že by se realizovala anhydritová litá podlaha v celém domě na veliké ploše, realizaci lze stihnou během jediného dne. Stačí mít pouze důkladně připravený podklad, samotné čerpání a nivelace lité podlahy je otázkou několika hodin.

"Realizace

Rychlost schnutí anhydritové podlahy

Rychlost realizace anhydritové podlahy však není jediným plusem. Dobu výstavby lze zkrátit také rychlejším vysušováním podlahy. Anhydritovou podlahu lze začít pozvolna vysušovat již po 2 dnech a přibližně po týdnu lze spustit podlahové topení, které vysoušení anhydritu urychlí. U betonových podlah lze totiž podlahové topení spustit až po 3 týdnech, navíc nelze uvažovat s intenzivním vysoušením teplovzdušnými fukary.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Čím dříve podklad vyschne, tím dříve mohou nastoupit podlaháři. Podlaha z anhydritu je tak hotová až o 2 týdny dříve, než je tomu u betonové lité podlahy.

Další výhody anhydritové podlahy

  • I když mají tyto podlahy menší měrnou tepelnou kapacitu než betonové podlahy, jsou i přesto vhodné pro realizaci podlah s podlahovým vytápěním, a to díky vysoké tepelné vodivosti materiálu.
  • Anhydritové lité podlahy jsou samonivelační a lze s nimi dosáhnout výborné rovinatosti 2 mm na dvoumetrové lati.
  • Anhydritová podlaha je pochozí již po 48 hodinách a lze tak pokračovat v jiných stavebních pracích.

Lité podlahy Jihlava

Chystáte se realizovat podlahy a máte dotaz k anhydritovým podlahám nebo si lámete hlavu nad tím, zda zvolit podlahu z anhydritu, nebo litého betonu? Obraťte se na profesionály z firmy FABRY FLOORS S.R.O. na internetových stránkách www.fabryfloors.cz. Firma se zabývá také pokládkou podlahových krytin, které si můžete osobně vybrat na prodejně v Jihlavě. I když nepocházíte z Jihlavy, pracovníci firmy za vámi dojedou do jakéhokoli regionu.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů