Anhydrytové lité podlahy jsou považovány za nástupce betonových podlah zejména u výstavby rodinných a bytových domů. Je to dáno výbornými užitnými a fyzikálními vlastnostmi, ale také příznivou cenou.
Jaký je rozdíl mezi betonovou a anhydritovou podlahou?
Anhydritová podlaha má oproti betonové podlaze řadu výhod. Již při samotné realizaci podlahy potěší rychlým a jednoduchým zhotovením. Zatímco u klasické betonové podlahy je zapotřebí zhotovení srovnávacích lišt, rovnání, hutnění a vyhlazení betonové vrstvy, anhydritová podlaha se nalije na předpřipravený podklad a provede se znivelování takzvaným rozvlněním natřásací latí. Díky samonivelační schopnosti lité podlahy není třeba žádným způsobem povrch srovnávat a nechá se tak pouze „uzrát“.
Výhodou pro spotřebitele je, že realizace v běžném rodinném domě netrvá ani jeden celý den. Už druhý den po realizaci samonivelačního potěru lze po podlaze chodit a zatížit ji lze již po 5 dnech namísto 21 dnů, jak je zvykem u betonové podlahy.
Rovný povrch bez použití nivelační stěrky
Anhydritové lité podlahy mají samonivelační schopnost. Samonivelační potěr vytvoří rovný a hladký povrch s odchylkou max. 2 mm na dvoumetrové lati, a není tedy potřeba provádět drahou nivelační stěrku jako je tomu u betonových podlah. Ty mají po vytvrzení povrch nerovný vlivem smršťování při zrání betonu.
Tip: Chystáte se na nové podlahy? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.
Malé objemové změny
Anhydritové podlahy vykazují malé objemové změny v závislosti na teplotě. Přitom objemové změny vyvolané zvýšením teploty podlahového topení mají na svědomí popraskanou dlažbu. Díky nízké tepelné roztažnosti je možné na anhydritovou podlahu klást libovolnou podlahovou krytinu.
Anhydritové podlahy a podlahové topení
Mnoho lidí se táže, zda lze u anhydritové podlahy instalovat podlahové topení. Nejen, že je to možné, ale použití podlahové topení u anhydritové lité podlahy je dokonce efektivnější než u betonové podlahy, a to ze dvou důvodů. Tloušťka anhydritové podlahy je menší o 5 – 20 mm než betonová podlaha a dochází tak k rychlejšímu prohřátí. Navíc anhydrit lépe vede teplo. Vytápění tak bude rychle a pružně reagovat na změny teploty v interiéru. Druhým důvodem je vysoká konzistence anhydritu zajišťující dokonalou hutnost, minimum vzduchových pórů v desce a ve styku s potrubím podlahového topení.
Skladba podlahy na terénu – jak udělat podlahu, tak aby sloužila
Pokud plánujete provedení nové podlahy, neváhejte a kontaktujte odborníky z firmy anhypodlahy.cz. Kompletní ceník litých podlah naleznete na adrese anhydritové podlahy ceník.
Nezávazná poptávka
- Zadání poptávky je ZDARMA.
- Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
- Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.