Co nabízí bezúdržbová fasáda

Fasáda je základní komponentou každého domu. Nicméně, klasické druhy po pár letech zajdou a vyžadují pravidelnou obnovu. V současnosti se proto vyplatí investovat do takzvané bezúdržbové fasády, která si i bez pravidelné péče udrží dlouhodobě stálý estetický dojem. Jak vybrat tu správnou se dozvíte v následujícím článku.

Co je to bezúdržbová fasáda?

Fasáda je obecně označení pro vnější stranu budovy a její povrchovou úpravu. Bezúdržbová varianta vyniká dvěma klíčovými vlastnostmi:

 1. Vzhled bezúdržbové fasády zůstává stejný, či se jednotvárně mění, aniž by narušil estetický dojem
 2. Bezúdržbová fasáda nevyžaduje pravidelnou údržbu, ani renovaci.

Z čeho se bezúdržbová fasáda dělá?

Při krátkém průzkumu trhu bezúdržbových fasád narazíte na velké množství různých druhů, díky čemuž si vybere opravdu každý:

 • Fasáda z dřevoplastu je tvořena z 60 % dřevem a ze 40 % speciálním polymerem. Díky tomu neztrácí barvu, nešpiní se, nevyžaduje pravidelní ošetřování a skvěle odolává nepříznivým vlivům okolí.
 • Vláknocementové fasádní desky skvěle imitují přirozený vzhled přírodního kamene, za současného zachování odolnosti a spolehlivé životnosti (20–30 let).
 • Typicky anglické cihlové fasády se skládají buď z lícových cihel, nebo z cihlových obkladových pásků. Taková fasáda vydrží dlouhá léta a stavbě propůjčí v současnosti oblíbený industriální vzhled.
 • Keramická a kovová fasáda bývá nejdražší. Na hladkém povrchu se nedrží nečistoty ani špína, životnost je excelentní (až 50 let). Plusem bývá i jednoduchý funkcionalistický dojem.
 • Plastové fasády ze zpěněného plastu, či z lamel potažených folií bývají nejekonomičtější variantou, aniž byste museli dělat velké ústupky výsledné kvalitě. V závislosti na jednotlivých výrobcích vydrží až 30 let.
 • Speciální nano-omítky jsou aktuálně nejmodernější variantou bezúdržbové fasády. Téměř absolutně hladký povrch zabraňuje uchycování nečistot a plísní, díky čemuž plní i samočistící funkci.
 • Dřevěná fasáda vyžaduje pro zachování barvy pravidelné natírání a napouštění oleji. Bez údržby zašedne, čímž sice neztrácí požadované vlastnosti, výrazně se ale promění estetický efekt. Pokud je však šedý vzhled dřeva žádoucí, taková dřevěná fasáda je prakticky bezúdržbová. Měkké dřevo vydrží zhruba 15 let, speciálně ošetřené varianty až 30 let.

Závěr

Vyplatí se investice do bezúdržbové fasády? Určitě ano. Ať už si totiž vyberete klasické dřevo, odolný kov, nebo cenově dostupné plasty, vždy máte zaručenou dlouhodobou životnost a odolnost, bez nutných nákladů na čištění, opravy, či renovace.

Nezávazná poptávka


 • Zadání poptávky je ZDARMA.
 • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
 • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů