Chraňte své soukromí kvalitním plotem

Pokud vaše zahrada s bazénem či s terasou sousedí s rušnou ulicí, jistě oceníte trochu soukromí, které zajistí jedině vhodné oplocení. To musí být především dostatečně vysoké, aby přes něj nebylo do zahrady vidět a jeho výplň by měla být dostatečně hustá, aby nebylo vidět ani skrze něj.

Optimální výška plotu se pohybuje v rozmezí od 1,5 m do 1,8 m. Přes takto vysoký plot nevidí naprostá většina kolemjdoucích. Plot může být vysoký až 2 metry, přičemž nebude třeba vyřizovat územní souhlas, ani územní rozhodnutí. Pakliže by byl plot vyšší jak 2 metry, v určitých případech by jeho stavba vyřízení výše zmíněného vyžadovala.

Ocelový plot mezi betonovými sloupky
Ocelový plot mezi betonovými sloupky

Ale ani dostatečně vysoký plot vám neposkytne soukromí, pakliže zvolíte nevhodnou konstrukci. Nevyhovující je v tomto případě plot s plotovkami s velkou roztečí, ale také drátěný, kovaný a pletivový plot. Takové ploty se hodí spíše jako doplněk k domu a zahradě. Soukromí naopak dokážou zajistit ploty s plotovkami natěsno, kamenné ploty nebo ploty z betonových tvárnic. Jejich masivní konstrukce vytvoří nejen neprůhlednou bariéru, ale dokáže významně eliminovat hluk z ulice či od hlasitých sousedů.

Betonové ploty se vyrábí v několika barevných provedeních, přičemž plot může být postaven buď z betonových tvarovek, nebo z betonových sloupů a desek, jejichž reliéf věrohodně imituje přírodní kámen. Pokud se vám napodobeniny nezamlouvají a dáváte přednost raději přírodnímu kameni, možná právě pro vás je určen gabion. Základní částí gabionu je kovový koš, jehož vnitřní objem se na sucho vyskládá z přírodního kamene. Povrch takového plotu je ideální pro popínavé rostliny, kterými se může z části nechat porůst. Plot tak lépe zapadne do zahrady.

Nevýhodou betonových a kamenných plotů je vyšší cena a časově náročnější montáž plotů. Jestliže hledáte levnější řešení plotu, cenově dostupné jsou ploty dřevěné a ploty plastové z tzv. WPC profilů, které jsou mnohem odolnější povětrnostním podmínkám, nevyžadují pečlivou údržbu a není třeba je pravidelně lakovat.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Tip: Jak postavit betonový plot ze ztraceného bednění.

Firma Ploty Pokorný se zabývá zakázkovou kovovýrobou. Hlavní činností firmy je výroba plotů a jejich montáž. Na míru vám vyrobí a namístě namontují dřevěný, ocelový, plastový či betonový plot. Pokud sháníte kvalitní plot, kontaktujte firmu Ploty Pokorný na jejich stránkách www.ploty-pokorny.cz.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů