Developerské projekty, využijte jejich výhod

Zvažujete pořízení nového vlastního bydlení, ale nechcete s tím mít příliš starostí? Jednou z možností, která se nabízí, je koupě nemovitosti z developerského projektu. A proč ho zvolit, to si řekneme v tomto článku.

3 fáze developerského projektu

Každý developerský projekt prochází třemi fázemi. Předprodej bytů či domů započne, když je projekt teprve na papíře. Prodej pokračuje během výstavby. A po dostavbě a kolaudaci stavby následuje doprodej volných bytů či domů.

Každá tato fáze nabízí kupujícímu řadu výhod i nevýhod, o kterých si postupně řekneme.

1. fáze – předprodej

Jak už jsme výše zmínili, když započne předprodej, je developerský projekt pouze na papíře. Velkou výhodou koupě v této fázi je největší výběr bytů či domů. Jinými slovy, máte-li zájem o nejlepší nemovitost, musíte si ji zarezervovat právě v předprodeji. A čím později se k projektu dostanete, tím je volných nabídek méně.

Další obrovskou výhodou je kupní cena, která bývá v předprodeji nižší (tzv. zaváděcí). V této fázi totiž mají developeři zájem o to, aby se toho prodalo co nejvíc. Pamatujte ale, že nižší cena není zadarmo. K hlavním nevýhodám patří čekání na stěhování, které se obvykle pohybuje kolem 18 měsíců až 2 let.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Za praktickou výhodu lze považovat fakt, že pokud se ještě nezačalo stavět, můžete se s developerem dohodnout na změně dispozice. V této fázi si můžete také vybrat podlahy, obklady, dveře a mnoho dalšího.

Developerské projekty firmy Miras
Firma Miras zajišťuje revitalizace a rekonstrukce panelových a cihlových domů

2. fáze – výstavba

V této fázi je již developerský projekt rozestavěn. To vám říká, že developer získal potřebné financování i stavební povolení. Jinými slovy, máte jistotu, že úvodní kroky dopadly dobře, začíná se stavět a snižují se tak rizika, která podstupujete.

Navíc můžete předpokládat, že v projektu stále zbývá dobrá nabídka nemovitostí, ze které si můžete vybrat. Fáze výstavby je rovněž stále otevřená k tomu žádat různorodé změny. Dispozice se sice už měnit nebudou, ale pořád dostanete na výběr z různých druhů podlah, obkladů, dveří, vypínačů atd.

Nevýhoda může být pak po finanční stránce. Jelikož jste prošvihli první fázi se slevou, budete muset zaplatit za nemovitost často již plnou kupní cenu.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Rekonstrukce bytu – stavební povolení, cena rekonstrukce, návody a doporučení

3. fáze – dostavěná novostavba

Poslední fáze, kdy už je nemovitost dostavěna, se podobá klasické koupi. Nemovitost již stojí, takže můžete přijít na prohlídku a rozhodnout se podle toho, jaký na vás udělá dojem.

Počítejte ale s tím, že v rámci hotového developerského projektu už nebude moc z čeho vybírat. Na druhou stranu je dobrou zprávou to, že když se v této fázi doprodávají poslední nemovitosti, lze počítat s nižší cenou.

Další nevýhodou je to, že je vše hotové. Individuální změny (např. výměna podlah, obkladů, vypínačů) je zde možná obvykle za příplatek. Některé změny ale nejsou možné vůbec (to se týká třeba dispozice).

Ať už se rozhodnete pro pořízení nemovitosti v jakékoliv fázi, klíčem ke spokojenosti je zejména výběr spolehlivého developera, který má za sebou historii a řadu úspěšně realizovaných developerských projektů.

Za poskytnuté informace k článku děkujeme firmě MIRAS – výstavba rodinných domů.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů