Dřevěná podlaha a její údržba

Dřevěné podlahy zaujímaly a doposud zaujímají významné postavení na poli podlahových krytin. Bezvadně provedená dřevěná podlaha vydrží po desetiletí, ovšem musí se zvolit ta pravá a dobře o ni pečovat.

Vlastnosti kvalitní podlahy

Nelze jednoznačně určit, jaké parametry podlahová krytina musí mít. Zaleží vždy na prostoru, do kterého se pokládá. Vždy by však měla být mechanicky odolná, otěruvzdorná a protiskluzná.

Vlastnosti dřevěné podlahy

Dřevěnou podlahu lze použít prakticky do každé místnosti. Nehodí se pouze do koupelny, technické místnosti, nebo garáže a místností se zvýšenou vlhkostí. Díky lepeným profilům jsou dřevěné podlahy tvarově stálé a mechanicky odolné. Chemické ošetření dodává dřevu odolnost proti biologickým škůdcům a vzhledem k nízké tloušťce profilů, je lze použít i nad podlahové topení. Výhodou dřevěných podlah je možnost jejich renovace. Stejně jako každá podlahová krytina má svojí životnost i dřevěná podlaha může časem změnit svůj vzhled vlivem UV záření. Podlaha z měkkého dřeva je navíc náchylná na poškrábání a na potlučení způsobené pádem těžkých předmětů. Dřevěné podlahy je možné přebrousit a nalakovat tak, aby opět vypadaly jako nové bez toho, aniž by se musela bourat podlaha a realizovat nová podlahová krytina. Takové služby nabízí firma Bukáček – Podlahy České Budějovice.

Aby podlaha dlouho vydržela

Dřevo je materiál, který vyžaduje kvalitní ochranu v podobě lazury, laku, vosku, nebo olejových nátěrů. Dřevo bez ochranného nátěru se může časem zašlapat, zašpinit či zešednout vlivem UV záření. V každém případě by se neošetřené dřevo muselo zanedlouho znovu přebrousit, aby dostalo svůj původní vzhled. Osmo nátěry na dřevo jsou vhodné, mimo jiné, i pro aplikaci na dřevo v interiéru, které je vystaveno mechanickému namáhání. Nátěry jsou trvanlivé, odolné vůči otěru a ošlapání, dobře snášejí vysokou zátěž a poskytují ochranu před UV zářením. Osmo nátěry jsou dostupné jak v transparentním provedení, tak v několika barevných transparentních a intenzivních odstínech.

Tip: Chystáte se na nové podlahy? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Pokud přemýšlíte o renovaci podlahy, přečtěte si článek, ve kterém se dozvíte, čím natřít dřevěnou podlahu, aby vydžela desítky let.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Podlahy
Co poptáváte?

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů