Přichází období léta – většina z nás jej má spojeno s dovolenou, s koupáním, s výlety, krásným počasím a sezením na zahrádkách. Ale to není vše, co nám léto přináší. Všechno kvete, ptáčci zpívají a stejně tak se o slovo hlásí také veškerý bzučivý i nenápadný hmyz. A zrovna ten je tak zvědavý, že se rád dostává do vašich domácností. A to opravdu nikdo z nás moc v oblibě nemá!
Jak se hmyzu efektivně bránit?
Jak je známo – nejlepší obranou je útok, nicméně v tomhle případě doporučujeme spíše prevenci – prostě nedopustit, aby nálety hmyzu našly skulinku a dostaly se do vaší domácnosti. Každopádně se může stát, že s sebou občas přineseme různý hmyz v potravinách, což častokrát nedokážeme ovlivnit, tudíž bychom se měli zaměřit alespoň na hmyz, který se k nám dostává okny.
Sítě do oken
Sítě jsou jednou z nejčastějších a vcelku dostupných forem prevence proti hmyzu, nicméně – opravdu není nutností je instalovat na každé okno, to už by vám schodek ve vašem rozpočtu patrně udělalo. Nechte si instalovat sítě pouze do těch oken, které míváte otevřené nejvíce a hlavně do balkonových dveří, či do dveří na zahradu či dvůr.
Jedno z nejdůležitějších oken je okno v ložnici, jelikož noční větrání v létě je prakticky nezbytností. A v takovém případě nemůžete vědět, co vám v noci vniklo do bytu. Pokud bydlíte v přízemí či v domku, klidně vám oknem může proskočit třeba i kočka nebo drobní živočichové, jako jsou například myši. A to byste ráno určitě neradi v ložnici našli, nemám pravdu?
Jak na „otravné“ moly?
Tyhle malé tvory můžeme často vidět poletovat okolo odpadkových košů – těm tedy musíte věnovat největší pozornost. Koš pravidelně vynášejte a umývejte alespoň těsnící víko. Pokud si moly přinesete v mouce či strouhance, okamžitě danou potravinu vyhoďte hned do popelnice, jelikož moli se velice rádi a rychle množí a za chvíli byste měli celou kuchyni těmito neodbytnými tvory zanesenou.
Zavoňte jim „pod fousy“
Moli, jak je známo, rádi napadají také šatní skříně. Proto se nebojte do svého šatníku dát levanduli či pomerančovou kúru, které moly bezpečně vypudí. Navíc vám bude příjemně vonět oblečení. Takže tím prakticky zabijete dvě mouchy jednou ranou.
Mravenci v kredenci?
Ať už v kredenci nebo kdekoliv jinde, mravenci do domácnosti prostě nepatří. Stejně tak jako moli, mravence bezpečně odpudí aromatické látky. Stačí jim do jejich oblíbených prošlapaných cestiček nasypat špetku skořice či rozmělnit hřebíček a po mravenčík dálnicích už nebude ani stopy.
A co švábi?
Mnoha hospodyňkám při té představě, že ve své milované kuchyni objeví švába, vyloženě naskočí husí kůže. Jediný zaručený recept proti švábům je mít svou kuchyň neustále uklizenou. Pokud i přesto váš domov švábi neobejdou a rozhodnou se podívat dovnitř, nezbývá vám nic jiného, než zavolat specializovanou odbornou deratizační firmu.
Jaké jsou odpuzovače hmyzu?
Na trhu je pestrá škála možností, jak hmyz doma odpuzovat – nejen ten létající, ale i lezoucí. Pokožku si můžete chránit pomocí různých repelentů, které jsou účinné proti komárům i klíšťatům, do domácnosti doporučujeme spíše:
Elektrické odpuzovače
Existuje více možností – buď s tekutou, či suchou náplní s polštářky. Jaké jsou výhody elektrických odpozovačů?
- Jsou dostupné v různých velikostech i s různými parfemacemi.
- Zajistí ochranu před komáry, pakomáry i jiným drobným hmyzem.
- Odpařovače účinkují až 60 dní.
Více o ochraně před hmyzem v letních dnech.
Lapače hmyzu
Mezi ně patří například sáčky proti molům, mucholapka, nástrahy na mravence či prášek proti hmyzu. Jaké jsou výhody lapačů hmyzu?
- Likvidují jak létající, tak i lezoucí hmyz v domácnosti.
- Fungují jako systém nástražné pasti.
- Mají účinnost až čtyři týdny.
Nezávazná poptávka
- Zadání poptávky je ZDARMA.
- Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
- Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.