Jak zabránit přehřívání podkrovních prostor – stínicí prvky Velux

Obytné podkrovní pokoje se v letních měsících často přehřívají. Stará střešní okna totiž většinou nejsou zajištěna proti pasivnímu ohřívání, čímž se celý prostor pomalu mění ve žhnoucí pec. Naštěstí existuje jednoduché a účinné řešení v podobě speciálních stínicích prvků Velux. Následující článek vás podrobně provede jejich vlastnostmi a pomůže vám vybrat ty správné, pro vaši domácnost.  

Firma Velux aktuálně, proti přehřívání podkrovních prostor, nabízí celkem šest druhů ochranných prvků:

 • Venkovní roletu
 • Venkovní markýzu
 • Zcela zatemňující roletu
 • Žaluzie
 • Zastiňovací roletu
 • Římské rolety

Venkovní roleta Velux

Tento typ stínícího prvku se skvěle hodí pro střešní okna v ložnicích a dětských pokojích. Díky své robustní konstrukci udrží místnost v příjemném chladu a zároveň ji izoluje i vůči okolnímu hluku. Při úplném zatažení navíc nepropouští vůbec žádné světlo, čímž zajistí maximální soukromí a kvalitu vašeho spánku.

Roleta se dodává v odstínech světle a tmavě šedé. Vyrobena je z odolného lakovaného hliníku. Potěší i možnost dálkového ovládání.

Cenově vás roleta vyjde orientačně na 9 000 Kč, v boji proti přehřívání podkrovních prostor je ale jasným favoritem.


Nezávazná poptávka

 • Zadání poptávky je ZDARMA.
 • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
 • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Venkovní rolety
Venkovní rolety se skvěle hodí pro střešní okna v ložnicích a dětských pokojích.

Venkovní markýza Velux

Venkovní markýza ze síťovinové tkaniny je skvělou volbou, pokud místnost chcete udržet v chladu, ale zároveň potřebujete, aby zůstala i maximálně osvětlená. Markýzu tak využijete především v pracovnách a obývacích pokojích. Výhodou je její snadná instalace.

Síťovina je vyrobena ze 100% polyesteru, čímž je zaručena dlouhá životnost, i za nepříznivých podmínek počasí. Na zakázku je možné objednat si různé barvy a vzory. Díky tomu rolety vždy bez problému sladíte s okolním designem místnosti.

Cenově vás venkovní markýza Velux vyjde asi na 1 500 Kč. Hned po zastiňovací roletě jde o druhé nejlevnější řešení problémů s přehříváním podkrovních prostor.

Zcela zatemňující roleta Velux

Zcela zatemňující roleta je nutností v jakékoliv místnosti, kde se bude spát. Dokonale pohlcuje sluneční paprsky, čímž, podle slov výrobce, doslova promění den v noc. Pro účel zabránění přehřívání podkrovních prostor se ale příliš nehodí – neposkytuje totiž téměř žádnou tepelnou izolaci. Často se proto instaluje společně s jinými druhy stínících prvků.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Roleta je vyrobena ze 100% polyesterové tkaniny a splňuje certifikaci OEKO-TEX®. Na výběr budete mít z téměř 1 800 vzorů a barev. Opět potěší i možnost dálkového ovládání.

Cenově vás jedna roleta vyjde orientačně na 1 900 Kč.

Zatemňující rolety Velux
Zatemňující rolety promění den v noc.

Žaluzie Velux

Klasické žaluzie vlastní snad každý z nás. Varianta od firmy Velux je bezúdržbová, lehce se myje a díky odolnosti vůči vodě se hodí do místností s vysokou vzdušnou vlhkostí. Plandavé, nehezky vypadající korále nahradil elegantní jezdec, kterým kdykoliv upravíte úhel lamel tak, jak si budete přát.

Lamely žaluzií, a lišty, ve kterých se pohybují, jsou vyrobeny z kvalitního hliníku. Tím je zajištěna robustnost, za současného zachování maximálně estetického dojmu. Ohledně barev máte na výběr z devíti odstínů.

Cenově vás jedny žaluzie Velux vyjdou zhruba na 2 500 Kč. V boji proti zahřívání podkrovních prostor nicméně nenabízí tak silnou ochranu, jako venkovní rolety. Podobně jako u zatemňujících rolet, je budete muset kombinovat s jiným typem stínících prvků.

Žaluzie na střešní okna
Plandavé, nehezky vypadající korále nahradil elegantní jezdec, kterým kdykoliv upravíte úhel lamel tak, jak si budete přát.

Zastiňovací roleta Velux

Klasická látková roleta je nepostradatelným doplňkem každé místnosti, kde potřebujete měkké příjemné světlo. Rolety Velux jsou vyrobeny z polyesteru, nebo ze směsi bavlny a lnu. Tím je zaručen maximální rozptyl denního světla. Ohledně izolačních vlastností ale, oproti ostatním alternativám, bohužel opět nemají, co nabídnout.

Na výběr máte z patnácti různých vzorů. Cena za jednu roletu začíná na 930 Kč.

TIP: Věděli jste, že porovnáním nabídek můžete ušetřit až 30 % nákladů?
Jeden formulář, vícero nabídek. Neztrácejte čas s hledáním firmy.


Zastiňovací rolety
Zastiňovací rolety rozptylují světlo. V podkroví je tak dostatek neoslňujícího denního světla.

Římské rolety Velux

Římska roleta je poměrně zajímavou alternativou. Oblíbené jsou především proto, jak snadné je látku vyčistit, nebo rovnou vyměnit. Jejich největší výhodou je speciální konstrukce, díky které je můžete složit v „obou směrech“. Snadno tak zastíníte přímý sluneční svit, aniž byste obětovali zbytek dostupného světla. Vzhledem k tepelné izolaci, jsou ale římské rolety opět nedostačující.

Látka rolet je k mání až ve dvaceti různých provedeních. Vyrobeny jsou převážně z polyuretanu a ze směsi bavlny a lnu. Kovové komponenty jsou opět z leštěného hliníku.

Cenově se římské rolety pohybují okolo 2 000 Kč.

Římské rolety jsou nabízeny ve 20 různých vzorech.
Římské rolety jsou nabízeny ve 20 různých vzorech.

Závěr: Jaký stínící prvek Velux se nejlépe hodí pro boj s přehříváním podkrovních prostor?

Po zvážení všech dostupných alternativ jsou našimi jasnými favority venkovní roleta a markýza Velux. Obě poskytují maximální možnou tepelnou izolaci, která v zimě nepustí teplo ven a v létě jej naopak nepustí dovnitř.

Venkovní roleta nabízí i výbornou mechanickou ochranu, a to nebereme v potaz její zvukovou izolaci, nebo fakt, že při úplném zatažení nepropouští vůbec žádné světlo. Tím se skvěle hodí do dětských pokojů a místností, kde budete spát.

Venkovní markýza je naopak polopropustná. Světlo tak spíše zjemňuje, chrání vás před oslněním a s výbornými izolačními vlastními se hodí do pracoven, nebo obývacích pokojů.

Cenově se venkovní roleta blíží 10 000 korunám za kus. Její koupě se ale vyplatí. Podle údajů výrobce, dokáže teplotu v místnosti snížit až o sedm stupňů. Markýzi jsou pak cenově výhodnější, v základní verzi je pořídíte zhruba za 1 500 Kč. Pasivní ohřívání redukují až o 71 %, což při delší době v podkroví jistě oceníte.  

Ať už si tedy vyberete jakkoliv, přehřívání podkrovních prostor můžete s klidem pustit z hlavy.

Kompletní nabídku stínicích prvků od společnosti VELUX naleznete na stránkách společnosti – rolety a žaluzie pro střešní okna.

Nezávazná poptávka


 • Zadání poptávky je ZDARMA.
 • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
 • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů